Tag: energjia

EMRI/E zë korrenti, humb jetën peshkatari në Lezhë

Një peshkatar në njësinë administrative Balldre të Lezhës ka humbur jetën teksa ka qënë duke peshkuar. Viktima u identifikua si Aleksandër Dedgjoni 37 vjeç. Paraprakisht thuhet...

Sërish gjysma e Tiranës pa drita, zonat ku do ketë ndërprerje...

Teksa do të zhvillohet protesta e opozitës, OSHEE njofton se do ndërpresë energjinë elektrike në disa zona të kryeqytetit. Kjo sipas OSHEE, për shkak të...

Disa zona të Tiranës në “terr”, OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm

OSHEE ka dhënë njoftimin se në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Duke filluar nga ora 09:00 e mëngjesit të...

Shkëputet energjia eletrike pranë zonës ku zhvillohet protesta, OSSHE reagon menjëherë

Gjatë protestës së sotme ka patur dhe shkëputje të energjisë elektrike na zonën ku po protestohet për më shumë se 2 orë. Lidhur më ketë...

Ndërpritet energjia elektrike, studentët: Po na hiqet zëri, po na heqin...

Studentët janë treguar guximtarë duke i dalë për zot vetes së tyre dhe duke mos u dorëzuar për të kërkuar të drejtat e tyre. Në...

Gjysma e Tiranës në errësirë, ja zonat dhe kur rikthehet energjia

Në disa zona të kryeqytet është ndërprerë energjia elektrike. OSHEE bën me dije se për shkak të një avarie në linjën 35 kV Tirana 1...

FOTO/ Shkodra i shpëton përmbytjeve, ka probleme me qarkullimin në akset...

Qyteti i Shkodrës edhe këtë vit i ka shpëtuar përmbytjeve, teksa gjendja e lumenjve në qarkun më të madh të veriut të vendit ka...