Tag: BE

Ky është vendi i parë në BE që shpall fundin e...

Sllovenia është bërë vendi i parë në BE dhe ne Europe që deklaroi fundin e epidemisë së koronavirusit. Vendimi u mor në 14 maj pasi...

Dilema e pushimeve të verës, BE merr vendimin

Kufijtë e jashtëm të BE do të mbyllen deri në mes të qershorit, si një masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Komisioni Evropian është...

Hapja e negociatave/Rama ngre grupin negociator: Ja kush do jetë kreu

Shqipëria ngre grupin negociator për çeljen e negociatave,  ndërsa kryenegociatori do të jetë Ambasadori Zef Mazi. “Ne kemi ngritur grupin negociator. Kryenegociatori është një personalitet...

KE këshillon shtetet: Mos të hapen kufijtë e BE-së deri më...

Komisioni Evropian i ka bërë thirrje vendeve të BE që të mos hapin kufizimet dhe ta zgjasin kufizimin e përkohshëm për udhëtimet jo të...

“Luftë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit”, Basha: E ardhmja europiane...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shpërndau një postim të Kryetares së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për prioritetet kyçe të Samitit të...

BE sjell 20 mijë teste në Shqipëri: Sa më të besueshme...

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luiggi Soreca ka njoftuar se në Shqipëri do të mbërrijnë 20 mijë teste për koronavirusin. Nëpërmjet një postimi në Twitter, Soreca...

Von Der Leyen paralajmëron: Të moshuarit, të mbyllur deri në fund...

Të moshuarit mund të duhet të mbahen të izoluar deri në fund të vitit për t'i mbrojtur ata nga koronavirusi, tha Ursula von der...

FOTO/Delegacioni Europian në Shqipëri thirrje qytetarëve për një nismë: Në orën...

Zyra e BE në vendin tonë i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që sot në orën 20:00 të mbrëmjes të bashkohen ne...

KOMENT/’Evropa na hapi derën e purgatorit! I thonë të rinisësh ndërtimin...

Nga Artan Fuga Evropa na hapi derën e purgatorit! ————– Cfarë kërkon nga ne me të drejtë Europa gjatë bisedimeve për t’u integruar në BE? – Reformë zgjedhore –...

Evropa planifikon mbylljen e plotë të kufijve për të luftuar koronavirusin

Komisioni Evropian po planifikon të ndalojë të gjitha udhëtimet jo thelbësore në të gjithë zonën e udhëtimit të lirë në Shengen, pasi më shumë...