Tag: BE

Hapja e kufijve më 1 korrik, vendet e BE nuk gjejnë...

Ambasadorët e BE janë mbledhur sot për të diskutuar planin për hapjen e kufijve më 1 korrik. Nuk ka një dakordësi nga të 27...

Rritja e rasteve, BE mund t’i mbajë mbyllur kufijtë për Ballkanin...

Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për qytetarët e Kosovës dhe vendeve tjera të rajonit të Ballkanit Perëndimor, edhe...

Parlamenti Europian kalon zyrtarisht rezolutën, cilat kushte duhet të plotësojë...

Parlamenti Europian shpalli mbrëmë vonë rezultatet e votimeve në tërësi për vendinet e tij, ku bën pjesë dhe rezoluta “Ballkani Perëndimor”. Një pjesë e saj...

Rama prezanton kryenegociatorin e Shqipërisë me BE, thumbon Metën për zgjedhjen

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot përpara mediave kryenegociatorin për Integrimin e vendit Zef Mazin, një diplomat karriere, që ka punuar edhe në institucione...

Ambasadori austriak në Tiranë kundra Edi Ramës për kushtet e BE,...

Shqiperise i jane vendosur 15 kushte per te plotesuar, para se te nisin bisedimet zyrtare per tu anetaresuar ne BE. Sakaq, sot doli dhe rekomandimi...

DETAJE/Takimi me ambasadorët e BE, mësohen dy shqetësimet që ngriti Basha

Jane zbuluar nga selia blu bisedimet me ambasadoret e BE. Sipas informacioneve, Basha me ambasadoret ndau dy shqetësime kryesore se kjo qeveri po pengon...

E PLOTE/Europa Nostra letër urgjente BE: Dënoni shembjen brutale të Teatrit...

“Europa Nostra” i ka dërguar një letër Ministres së Kulturës së BE-së, Nina Obuljen – Koržinek që të dënohet në mbledhjen e radhës së...

A do të kthehet opozita në Këshillin Politik? Basha: Nuk varet...

Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së Lulzim Basha me ambasadorët e vendeve të BE-së dhe aleatët. Basha tha se ai iu ka kërkuar...

Basha bën lëvizjen e radhës, mbledh në takim të përbashkët ambasadorët...

Kur ka kaluar më shumë se dy ditë nga prishja e Teatrit, dhe nga protestat që e pasuan, kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët...

TEATRI/Europa Nostra reagon sërish: Na bëni të ditur kur ambasadori i...

Heshtja e disa prej personazheve me te rendesishem ne vend, pas shembjes se Teatrit Kombetar, ndoshta kumbon me shume se vete zhurma e fadromes...