Rama prezanton kryenegociatorin e Shqipërisë me BE, thumbon Metën për zgjedhjen

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot përpara mediave kryenegociatorin për Integrimin e vendit Zef Mazin, një diplomat karriere, që ka punuar edhe në institucione ndërkombëtare.

I pyetur nga gazetarët se a e ka biseduar me presidentin Ilir Meta emrin e kryenegociatorit të Shqipërisë për negociatat me BE-në, Rama u shpreh me ironi se “nuk kam pasur kohë për muhabet”.

Më tej, Rama tha se sidoqoftë është takuar me Metën në Komisionin e Integrimit, duke thënë se të gjitha palët duhet të japin kontribut që të mund të hapen negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Europian.

Rama tha se Zef Mazi ka shërbyer për shumë vjet për Shqipërinë, si dhe ka punuar edhe për institucionet ndërkombëtare.  Më tej, Rama u shpreh se Zef Mazi ndër të tjera është parë si kandidat për president të Republikës.

Prezantimi i Kryenegociatorit për Zhvillimim e Negociatave për antarësimin e Shqipërisë në BE, ambasadorit Zef Mazi 🇦🇱🇪🇺

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 18 juin 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje