Tag: integrimi

Goditja e radhës, Parlamenti Europian miraton 15 kushtet për qeverinë Rama...

Me 388 vota pro, 280 vota kundër dhe 19 abstenime Parlamenti Europian miratoi mbrëmjen e (18 qershorit 2020) amendamentin e Grupit të Partive Popullore...

Rama prezanton kryenegociatorin e Shqipërisë me BE, thumbon Metën për zgjedhjen

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot përpara mediave kryenegociatorin për Integrimin e vendit Zef Mazin, një diplomat karriere, që ka punuar edhe në institucione...

“Heshti për 15 kushtet e Bundestagut”, Ish-deputeti thekson detajet në mbledhjen...

Pas paraqitjes se kryeministrit Edi Rama ne keshillin kombetar te Integrimit, Genc Pollo ka denuar heshtjen e kryeministrit per 15 kushtet e Bbashkimit Evropian. Pollo...

EMRAT/Ish-deputeti: Negociatorët e Ramës me Brukselin janë ata që miratuan shkatërrimin...

Ish-deputeti Genc Pollo shkruan se fundmi se 1/4 e grupit negociator me BE i miratuar dje nga qeveria jane keshilltaret bashkiake qe votuan per...

‘Mbrojtja e vlerave evropiane në vendet tona dhe promovimi i integrimit...

*Nga Genc Pollo Ish kryetar i Komisionit Parlamentar për Integrimin Evropian e ish ministër. Në vazhdën e Samitit të Zagrebit, miqtë e zgjerimit të BE-së, qoftë...

DOKUMENTI/Ruçi zgjedh Fleckenstein pranë vetes, bën lëvizjen e bujshme në kabinetin...

Gramoz Ruçi ka vendosur emerimin  si “keshilltar per integrimin” prane kabinetit te tij ne Kuvendin e Shqiperise, raportuesin e Shqiperise ne PE, Knut fleckenstein. Ne...

Zgjedhjet/Pollo: Në mes të pandemisë shohim “shpirtin e Shullazit” të rilindur...

Në vjeshtën e vitit të kaluar, Genc Pollo insistoi për zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale njëherësh, sot ai është i ndërgjegjshëm se tërmeti...

Metodologjia e integrimit/Rama tregon zhgënjimin në SHBA: Tani që ne jemi...

Pasi Bashkimi Evropian ndryshoi metodologjinë e integrimit duke rritur veshtiresine e anëtarësimit te vendeve pretedente, kryeministri Edi Rama e shfaqi hapur menjehere zhgënjimin. Bashkimi Evropian...

Akademiku jo optimist për metodologjinë e re: BE i jep fund...

Akademiku Artan Fuga nuk eshte shume optimist per metodologjinë e re të Bashkimit Evropian, çka per te duket se i vendos pikat mbi 'i'. Fuga...

Ish-deputetja nxjerr videon: Integrimi i Shqipërisë nuk është peng i BE,...

Integrimi i Shqiperise eshte ende ne pikepyetje,ndersa vendi yne duhet te kaloje ne disa faza derisa BE te bindet zyrtarisht. Ish-deputetja Jorida Tabaku ka reaguar...