Dhuna ndaj të miturit/Basha drejton gishtin nga Rama: E keqja e njerëzve! E keqja e Shqipërisë!

Ndaje

Ngjarja e dhimbshme e dhunes ndaj nje minoreni ka sjelle dhe reagimin e kryeopozitarit Basha. Përmes një postimi në Twitter, kreu i opozitës Lulzim Basha ka dënuar dhunën e ushtruar nga policia ndaj 15-vjeçarit në zonën e liqenit artificial.

Ai shkruan se dhuna është fytyra e shtetit të Ramës, është oferta e tij e vetme për njerëzit. Basha shton se Rama është e keqja e njerëzve, është e keqja e Shqipërisë.

Basha: Dënoj me forcë dhunën barbare ndaj një të mituri. Dhuna është fytyra e shtetit të Ramës, është oferta e tij e vetme për njerëzit. Ky është akti i një frikacaku të dështuar. Kjo dhunë, kjo krizë, kjo vjedhje dhe batërdi me pronat publike, kjo padrejtësi ndaj shqiptarëve, kjo varfëri ekstreme ka vetëm një emër: Edi Rama. Ai është e keqja e njerëzve, është e keqja e Shqipërisë!

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje