Berisha shpërndan fotot e dhunës policore ndaj 15-vjeçarit: Iu vërsulën si kafshë të çmendura

0Shares
0

Ish-kryeministri Berisha ka denuar dhunën e ushtruar nga policia ndaj një 15-vjeçari te parku i Liqenit.

Berisha ka shpërndarë edhe mesazhin e nënës së tij, duke i bërë thirrje Avokatit të Popullit, Amnisti International, dhe organizatorëve të të drejtave të njeriut që të reagojnë.

Ja si e bene narkoshtazet me uniforme te skioidit Edvin Droga djaloshin pse po shtesite me biçikilete tek liqeni! Ne cilin vend te botes mund te ndodhe kjo!? Shikoni fotot e te miturit dhe lexoni mesazhet e nenes se tij! 

Miq, shtazet me uniforme qe u versulen si kafshe te çmendura, nuk kane nder, moral, femije, familje as dhe shoqeri, i perkasin llojit te njeriut qe nuk ndalen para asnje krimi mizor. Ata jane fytyra e vertet e Edvin Kristaq Xhelatit dhe vasaleve te tij te peshtire e te pafytyre Lleshi e Veliaj. Ata jane fytyra e vertet e narkoshtetit te vetem ne Europe.

U bej thirrje Avokatit te Popullit, Amnisti International, organizatave te te drejtave te njeriut te denoncojne boterisht krimin e shemtuar te rregjimit te narkoshtetit te vetem ne Europe te Edvin Kristaq Droges. sb

Pershendetje dr Djali eshte shum keq I dhembe shume koka. Pata frik te shkoja ne spital semos me kapte policia ruges ë me burgosnin dhe mua dhe djalin Thjesht xhiro me biciklet pas 2 muajve izolim doli te bente femia im Jam nje nen qe i kam rit femijt e vetme kan me njemij e njeqind sakrifica.

Pershendetje i nderuar,jam Zaida Cobo,nena e femijes qe eshte dhunuar dje barbarisht nga policia e shtetit,ju lutem me ndihmoni se jam ë vetme ne kete jet ,skam asnje perkrahje femijt i kam ritur me shum sakrifica, kam 15 vjet qe luftoj me jeten kam ber burrin dhe gruan ne familje pasi femijt e mi skan baba,ndihem shum e cenuar dhe kam frik per femijt dhe jeten e tyre ketu,dje pasi mora djalin nga policia dhe pasi pash vidion te jeta eshte qejf ankesen e pare e bera te Edi rama,por smora asnje pergjigje,me perkrahi ju lutem me ndonje avokat ,ose me avokatin e popullit,me ndonje shoqat ku mbron te drejtat e te miturve,skam me fuqi zdi nga tja mbaj,dua te drejten e djalit dhe demshperblim moral te femijes,te shoqerosh nje femi 15 vjec ne komisariat pse nuk zbriti nga bicikleta se kish frik se ja mernin policat ketu ndodh ky fenomen,te rahesh nje femi me grushta pa ber asnje faj ketu ndodh,erjon velia ben korsi per bicikleta dhe kur dalin kalamajt per xhiro na i ref policia,nuk di me nga tja mbaj,jam e tmeruar i nderuar”,-shkruan Berisha.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje