Tag: policia

Që nga përplasja e fëmijës 8 vjeç e deri tek shkelja...

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë për vepra të ndryshme penale. A. Ç., 35 vjeç, është arrestuar nga policia pasi në rrugën “Tre...

Arrestohen 6 persona në Tiranë, policia jep detajet

Policia e Tiranës ka arrestuar gjashtë persona në orët e fundit. Sipas bluve të kryeqytetit të arrestuarit akuzohen për vepra të ndryshme penale. Mes të...

EMRI/Vrasja e Niko Goros në Himarë, ndalohet një person i dyshuar

Arrestohet autori i dyshuar i ekzekutimit të biznesmenit Niko Goro mëngjesin e sotëm në Himarë. Sipas policisë, “u bë e mundur që në vendin e quajtur...

Protestuan para kryeministrisë, procedohen penalisht dhe gjobiten 15 qytetarë, dalin detajet...

Arrestohet në flagrancë një shtetas për veprat penale “Shkatërrim prone” dhe “Vjedhja”. Burime nga policia bejne me dije se eshte kapur një shtetas i shpallur...

DETAJE/Grabitje, e të dehur në timon, 5 të arrestuar në Tiranë

Arrestohen në flagrancë 5 shtetas, tre prej të cilëve ishin të shpallur në kërkim. Një shtetas nga Maroku është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi...

Arrestohen 2 persona në Durrës, 4 nën hetim, ja për çfarë...

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Procedohen penalisht 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Arrestohen në flagrancë 2 drejtues mjetesh. U arrestua shtetasja...

EMRI/ Kërcënoi me armë biznesmenin, arrestohet 32-vjeçari i rrezikshëm

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 32 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për veprat penale “vrasja me paramendim” e mbetur...

Në pranga një person me precedent të theksuar kriminal, detajet nga...

Policia ka vene ne pranga një person me precedent kriminal të theksuar në fushën e narkotikëve dhe krimeve ndaj personit. Arrestohet edhe bashkëpunëtori i tij,...

Përgjonte të dhënat kompjuterike, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka ndaluar një shtetas të huaj në Tiranë, pas finalizimit të operacionit policor “Hija”. 45 vjeçari B. P., për veprat penale “Përgjimi...

DETAJE/Arrestohet i dënuari për përndjekje, dy kryepleq në hetim për ‘moskallëzim...

44 vjeçari, Sh. S., banues në fshatin Teman, është arrestuar nga Policia e Beratit për kultivim të lëndëve narkotike. Ndërkohë policia ka filluar procedimin penal...