Tag: policia

Droni zbulon parcelat me drogë në Vlorë, prangoset kryeplaku dhe një...

Kontrollet me dron kanë zbuluar kultivimin e lëndëve narkotike në fshatrat Bolenë dhe Vërmik të Vlorës. Për pasojë janë vënë në pranga kryeplaku i fshatit...

Efektivi i policisë në Shkodër rëndë me Covid-19, niset drejt Turqisë

Efektivi i policisë kufitare në Shkodër, njëkohësisht edhe shofer i drejtorit të Policisë së Shkodrës Hydajet Nehani i infektuar prej disa ditësh me Covid-19...

Arrestohen 6 persona në Tiranë, policia nxjerr detajet

Policia e Tiranës ka arrestuar gjatë 24 orëve të fundit 6 persona për vepra të ndryshme penale. Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë...

Kishin kthyer lokalet në pikë bastesh, arrestohen dy persona në Durrës

Dy persona të moshave 23 dhe 39 vjeç janë arrestuar nga policia e Durrësit pasi gjatë kontrollit të ushtruar në dy lokalet e tyre...

Tiranë/Arrestohen 6 persona për vepra të ndryshme penale

Arrestohen në flagrancë 6 shtetas dhe procedohen penalisht 2 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Burime nga policia bejne me dije se eshte...

VIDEO/Policia kishte informacion dhe i mbajti në vëzhgim, tre të rinjtë...

Policia e Tiranës ka arrestuar mbrëmjen e djeshme tre persona pasi kishin informacion që merreshin me shpërndarjen e lëndëve narkotike. Burime zyrtare bëjnë me dije...

FOTO/Policia sekuestron 324 mijë prezervativë të përdorur

Policia në Vietnam ka sekuestruar 324 mijë prezervativë të përdorur, të cilët ricikloheshin për t’u nxjerrë në treg. Disa persona ishin paguar dhe kishin...

Kush ia jep urdhërin RENEA-s për ekzekutim, çfarë thotë eksperti i...

Ngjarja e djeshme ku RENEA ekzekutoi 71-vjeçarin Lefter Zhidro që hapi zjarr ndaj policisë, nuk tronditi vetëm Elbasanin, por të gjithë vendin duke i...

FOTO/Terrorizoi Elbasanin dhe plagosi dy persona, ky është Lefter Zhidru që...

Forcat Speciale RENEA kanë rrethuar tashmë pallatin, nga i cili 71 vjeçari Lefter Zhidru është duke qëlluar me breshëri automatiku ndaj policisë në lagjen...

Terrori në Elbasan/Zbardhet dinamika e ngjarjes, nga konflikti me gruan tek...

Policia ka dhënë detajet e para në lidhje me të shtënat me armë ndaj forcave të rendit në Elbasan, të cilat shkaktuan dy të...