FOTO/Policia sekuestron 324 mijë prezervativë të përdorur

Ndaje

Policia në Vietnam ka sekuestruar 324 mijë prezervativë të përdorur, të cilët ricikloheshin për t’u nxjerrë në treg. Disa persona ishin paguar dhe kishin për detyrë pastrimin e tyre, para se t’u jepej sërish forma që kishin para përdorimit.

Prezervativët u paketuan dhe u nxorën në treg për publikun. Mijëra ishin dërguar te ta dhe askush nuk dyshonte që ishin të përdorura.

Sipas mediave të huaja, operacioni u zhvillua në një depo në provincën e ‘Binh Duong’ në jug të Vietnamit.

Policia bastisi magazinën të shtunën dhe gjeti prezervativët e përdorur. Pronari i magazinës, 33-vjeçari Pham Thi Thanh Ngoc u arrestua. Ai deklaroi para autoriteteve se i kishte marrë prezervativët nga një person i panjohur. Dyshohet se ai pastroi, thau dhe paketoi prezervativët e më pas i shiti të konsumatorët.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje