Tag: sekuestrim

Sekuestrohen 50 mijë euro të padeklaruara në portin e Durrësit, në...

Policia Kufitare parandalon dhe godet dy raste të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Uniformat blu kanë sekuestruar një sasi prej 50 mijë eurosh në...

Sekuestrohen 100 fidanë kanabisi, arrestohen inspektorët e pyjeve në Ishëm

Policia ka sekuestruar 100 fidanë kanabis gati për kultivim në Ishëm të Durrësit. Policia bën me dije se janë arrestuar dy inspektorë të pyjeve...

OFL zbarkon në Shkodër, 4 ‘të fortit’ që duhet të plotësojnë...

Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar operacionin në Shkodër duke i dërguar formularin e deklarimit të pasurisë përsonazheve të njohur të krimit në këtë...

VIDEO/Dalin pamjet nga aksioni i policisë në pronat e Lul Berishës

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet nga aksioni i sekuestrimit të pasurive të Lulzim Berishës, ish-kreu i bandës së Durrësit. Më herët Berisha kishte deklaruar...

OFL sekuestron 1.2 milionë litra naftë dhe 1 magazinë doganore të...

Operacioni “Forca e Ligjit” ka vijuar hetimet edhe gjatë kësaj periudhe. Në një deklaratë për media, OFL njofton se ka sekuestruar 1.2 milionë litra naftë...

VIDEO/Zbulohen kanabis pluhuri e çokollate dhe një sasi eurosh, pranga vlonjatit

Policia ka njoftuar rreth sekuestrimit të rreth 23 kg lëndë narkotike, e përpunuar në formë pluhuri dhe çokollate, në Vlorë. Gjatë operacionit antidrogë  të koduar...

OFL nuk i ka ndalur aksionet gjatë pandemisë: 9 automjete të...

Operacioni Forca e Ligjit i është kthyer aksioneve, duke treguar se kane vijuar aksionet dhe ne kushtet e pandemisë. OFL ka vendosur sekuestro në...

Rikthehet OFL, sekuestrohen 3 automjete luksoze

Rikthehet Operacioni Forca e Ligjit me sekuestrime automjetesh. Burime për ABC News kanë njoftuar se ditën e premte janë sekuestruar 3 automjete luksoze të cilat...

Kontrabandë mallrash në Shkodër, procedohen dy persona, sekuestrohen një sër materialesh

Policia ka proceduar në gjendje të lirë 2 shtetas, për kontrabandë mallrash për të cilat paguhet akcizë dhe fshehje të ardhurash, si dhe kapet...

VIDEO/Drogë dhe arsenal armësh, 2 në pranga 1 nën hetim në...

Dy persona u arrestuan në flagrancë, ndërsa një tjetër do të hetohet në gjendje të lirë gjatë një operacioni të Policisë së Durrësit quajtur...