Tag: sekuestrim

FOTO/Policia sekuestron 324 mijë prezervativë të përdorur

Policia në Vietnam ka sekuestruar 324 mijë prezervativë të përdorur, të cilët ricikloheshin për t’u nxjerrë në treg. Disa persona ishin paguar dhe kishin...

LISTA/GJKKO sekuestron pasuritë e Kelmend Balilit, 40% kalojnë në favor të...

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit vendos konfiskimin dhe kalimin në pronësi të shtetit të 40% të pasurive të Klement Balilit. “Prokuroria e Posaçme...

E FUNDIT/Kontroll imtësisht abutobusit në portin e Durrësit, sekuestrohen flori dhe...

Policia Kufitare parandalon dhe godet një rast të tentativës së kontrabandës me mallra që paguhet akcizë dhe të mos deklarimit të të hollave në...

E FUNDIT/Parandalohet vrasja në Malësi të Madhe, i riu kishte zënë...

Marrja e informacionit, ndjekja dhe ndërhyrja në kohë e Policisë, parandalon vrasjen dhe vë në pranga autorin e dyshuar. Policia njofton se ka sekuestruar në...

VIDEO/Pamje nga operacioni në Lazarat, 54- vjeçarit iu kapën 15 kg...

Policia ka dhënë informacion zyrtar mbi arrestimin e djeshëm të Shkëlqim Bashës në Lazarat. 54- vjeçarit në bodrumin e shtëpisë iu kapën 15.5 kg...

Sekuestrohen në portin e Italisë 10 mijë maska, ishin prodhuar në...

Guardia di Finanza dhe Zyra e Doganave në Ankona, kanë sekuestruar në ditët e fundit 10 mijë maska maska ​​filtri pëlhure. Sipas mediave italiane, bëhet...

SPAK kërkon sekuestrimin e pasurisë së ish-të dashurit të Viola Spiros

Ditën e sotme, SPAK ka sekuestruar me kërkesë të autoriteteve holandeze një numër të madh pronash në pronësi të vëllezërve Selaj, të cilët janë...

EMRAT/Letërporosi nga Holanda për trafik droge, SPAK kërkon konfiskimin e pasurive...

Prokuroria e Posaçme kërkon konfiskimin e pasurive të gjashtë shtetasve, pas dyshimeve se pasuria e tyre është fituara si rrjedhojë e aktivitetit kriminal dyshohet...

E FUNDIT/Tre “të fortëve” në Fier i sekuestrohen 200 mijë euro...

Policia e Fierit ka konfiskuar katër apartamente dhe 1 automjet me vlerë tregu 200 mijë euro. Sipas hetimeve, tre pronaret e apartamenteve akuzohen se e...

Po tentonin të largoheshin nga Shqipëria, si u kapën mat nga...

Policia Kufitare e Kakavijës parandaloi dhe goditi dy raste të tentativës për transfertë të paligjshme të parave, 1 rast të trafikimit të mjeteve motorike...