“Ju deshën 8 ditë që të ndjekë alternativën e opozitës”, Ish-deputeti: I la shqiptarët në aeroporte e rrugës

Ndaje

Edhe pse thonë të kundërtën dhe nuk e provojne, Partia Demokratike e tregon me fakte se qeveria eshte duke ndjekur propozimet e opozites ne heshtje.

Kryeministri Edi Rama, sot tregoi se te henen do te behet rikthimi i te gjithe shqiptareve qe kane mbetur ne vendet e Evropes, dhe per levizjen e tyre do te vihej ne dispozicion Air Albania, e cila ende funksionon.

Kete propozim, e ka dhene disa dite me pare ish-deputeti Genc Pollo, i cili ka reaguar duke ripostuar reagimin e tij dhe njehere ne rrjetet sociale.

9 ditë më parë, në emër të Partisë Demokratike, kërkova që qeveria të përdorë avionët e Air Albania per të sjellë në Shqipëri udhëtarët e mbetur në Europë. Qeveria e ka pranuar më në fund edhe këtë propozim tonin. Më mirë vonë se kurrë. Të paktën, nuk do të jenë më të diskriminuar dhe të harruar nga shteti i tyre”,-shkruan Pollo.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje