Tag: propozimi

Basha kundër propozimit për qeramarrësit: Duhet të subvencionohen nga shteti! Të...

Kryetari i opozites reagoi diten e sotme lidhur me propozimin e fundit te qeverise, ku u shpreh kundër propozimit të kryeministrit Rama për shtyrje...

“Ju deshën 8 ditë që të ndjekë alternativën e opozitës”, Ish-deputeti:...

Edhe pse thonë të kundërtën dhe nuk e provojne, Partia Demokratike e tregon me fakte se qeveria eshte duke ndjekur propozimet e opozites ne...

Zgjidhja për ekonominë/Basha tregon dy parimet bazë: Me batuta nuk qeveriset...

Shqetesimi i Partise Demokratike ne keo dite te veshtira ka qene gjithmone aspekti ekonomik, pasi qeveria nuk ka menduar ende nje zgjidhje per qindra...

Presidenti shpërndan propozimin e profesorit: Angazhoni të gjithë mjekët në pension

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë sot një reagim të profesorit të njohur Isuf Kalo, i cili kërkonte nga qytetarët që të ruanin qetësinë përballë...

Rama dëgjon propozimin e Bashës për koronavirusin, ja për cilën bëhet...

Lulzim Basha shkruajti dje se qeveria duhet të kompensojë prindërit që janë marrëdhënie pune, duke qene se urdheroi pezullimin dhe mbylljen e shkollave. ‘Pas vendimit...

“TVSH në shërbim të arsimimit të nxënësve”, Fuga: Të mos shohim...

Ish-zv/ministrja e Arsimit Nora Malaj, propozoi me heret që të bëhet realizimi i e modeleve të mësimit, nepermjet TVSh, në nje nga kanalet e...

“Nuk e pranojmë shtyrjen përtej 15 Marsit”, Basha flet për objektivin...

Lulzim  Basha, ne nje deklarate per mediat thotë se emergjencë është zgjidhja e krizës politike nëpërmjet zgjedhjeve të lira. Sipas tij, propozimet e opozitës...

Propozimi i opozitës gjen dakordësi dhe nga socialistët, si do të...

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore ka diskutuar një tjetër propozim të opozitës së bashkuar, përdorimin e  teknologjisë në zgjedhje. Opozita e bashkuar propozon, që në...

Reforma zgjedhore/PD ‘përplaset’ me mazhorancën, pse Gjiknuri nuk bie dakord me...

Opozita ka paraqitur një propozim në kuadër të reformës zgjedhore. Ajo kërkon moratorium 4-vjeçar nga vetingu për gjyqtarët e zgjedhjeve. Ndersa Damian Gjiknuri u shpreh ...

‘Me “ishallah” nuk garantohet dot siguria kombëtare’, Fuga propozon planin që...

Siguria kombëtare eshte e vetmja çështje e cila në Shqiperi vijon ende të diskutohet, dhe te mos jete gati. Pas alarmit të termeteve, ku...