Shkeli urdhrin e mbrojtjes dhe dhunoi ish-bashkëshorten, arrestohet ish-futbollisti i Kombëtares

Ndaje

Policia ka dhene sot detaje nga arrestimi i Klodian Duros, ish futbollistit te Kombetares.

Ne njoftimin zyrtar, policia ben me dije se ai eshte arrestuar pasi ka thyer urdhin e mbrojtes qe i ishte vendosur ish gruas se tij, e ka dhunuar fizikisht dhe e ka perndjekur.

NJOFTIMI I POLICISE 

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin Nr.2 është arrestuar në flagrancë shtetasi ;

•K.D., 43 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, duke thyer urdhrin e mbrojtjes e marrë nga ish-bashkëshortja e këtij shtetasi, ka ushtruar dhunë fizike ndaj saj si edhe e ka përndjekur në menyrë të vazhdueshme .

Materialet proceduriale u referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë për veprat penale “Dhuna në familje”, “Përndjekja” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimet e gjykatës”.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje