Tag: kthimi\

Mazhoranca i rrëzon dekretet e kthimit të ligjeve pa njoftuar Metën,...

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave nuk i mori në konsideratë vërejtjet e Presidentit për 3 ligje që kanë të bëjnë me taksa  dhe investime,...

Rekord me shifrat ditët e fundit, Manastirliu tregon nëse do të...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu gjatë një vizite në spitalin e Traumës, u shpreh se sistemi shëndetësor vijon të jetë në...

PD përshëndet vendimin e Metës: Koncesioni i Porto Romano rrezikon kthimin...

Partia Demokratike ka reaguar pas kthimit ne Kuvend te ligjit per koncesionin e Porto Romanos. PD ne nje reagim zyrtar e konsideron kete koncesion antikushtetues...

FOTO/Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë publikon planin e detajuar me datat,...

Fakulteti Histori-Filologji i Universitetit të Tiranes ka publikuar strukturen dhe planin qe ka vendosur per te vijuar me mesimin. Sipas asaj qe behet publike, Fakulteti...

Ky ishull i paguan 25 mijë dollarë turistët që të largohen

Agjensia shtetërore Hawai që është e përkushtuar për të mirëpritur vizitorët në shtet po i ndihmon përkohësisht disa vizitorë të largohen. Autoriteti i Turizmit në...

“Ju deshën 8 ditë që të ndjekë alternativën e opozitës”, Ish-deputeti:...

Edhe pse thonë të kundërtën dhe nuk e provojne, Partia Demokratike e tregon me fakte se qeveria eshte duke ndjekur propozimet e opozites ne...

PD e vendosur: Rama po privatizon Kushtetuesen, kthimi i ligjit nga...

Sekretari per Cështjet ligjore eshte shprehur se kthimi nga Presidenti i ligjit antikushtetues për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese është akti i duhur...

Ultimatumi i Presidentit, Meta zbulon arsyet e kthimit të ligjit për...

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar "Kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit për organizimin dhe funksionimin e Gjykatës Kushtetuese". Presidenti ka bërë publike edhe arsyet...

U masakrua dhe u la në rrugë nga klienti francez, mbërrin...

Ka mbërritur në Shqipëri trupi i 37 vjeçares nga Berati Brunilda Kovaçi, e cila u gjend e vrarë më datë 24 dhjetor në afërsi...

FOTO/Kjo është artistja që riktheu Rozana Radin këtë vit në ‘Kënga...

Rozana Radi ka zgjedhur të rikthehet në kompeticionin e përvitshëm ‘Kënga Magjike 2019’ si tekstshkruese. Artistja ka zbuluar me anë të një postimi në ‘Instagram’...