Tag: genc pollo

“Rama po vulos shkëputjen e Tiranës nga Shkupi për negociatat me...

Ish-deputeti i PD Genc Pollo, duke iu referuar mbledhjes se dy qeverive diten e sotme, deklaron se kryeministri Edi Rama e shau BE-në gjoja...

Pollo: Rama një peshqesh për Lukashenkon? E pabesueshme por e vërtetë!...

Ish-ministri Genc Pollo, përmes ironisë në një status në Facebook tregon disa episode siç i quan nga “Shqipëria jonë e dashur”. Ai i kthehet...

PJESA E DYTE/Kosova mbas Washingtonit e Brukselit: Harroni Beogradin! Shihni Taivanin...

Nga Genc Pollo Kritikët e marrëveshjes së Shtëpisë së Bardhë mes Kosovës e Serbisë më së shumti qortojnë mungesën në tekst të zotimit serb për...

KOMENT/Kosova mbas Washingtonit e Brukselit: Marrëveshja e Shtëpisë së Bardhë e...

Nga Genc Pollo Kur në kuadrin e një turi europian në qershor 2007 presidenti amerikan George W. Bush vizitoi edhe Shqipërinë, nderimet e veçanta shtetërore dhe...

“Sikur t’i ngjanim më shumë veprës së saj, do të ishim...

Teksa sot te gjithe me krenari lavderojne dhe ngrejne lart emrin e Nene Terezes, Genc Pollo na ben te kujtojme se figura e saj...

“Kudo është futur paraja e pistë”, Ish-deputeti citon raportin e huaj:...

Ish-deputeti Genc Pollo sot ka rikthyer ne vemendje ate qe opozita e ka denoncuar vazhdimisht, si ndertimet ne kryeqytet, firmat e te cilave nuk...

‘Edhe një herë për Ramën si kryetar i rradhës i OSBE-së...

Nga Genc Pollo Në korrik shkruajta artikullin "Një kryesi që shkel parimet e organizatës-Shqipëri/OSBE 2020: kronikë e një dështimi të parashikueshëm" të cilin e mbyllja...

Pollo: Procedura e PD per kandidatet filtron te papershtatshmit

Ish ministri dhe deputeti Genc Pollo ka reaguar ne lidhje me lajmet se ka propozime nga baA e PD qe vene ne pikepyetje integritetin...

“Një presidencë që shkel parimet e organizatës Shqipëri/OSBE 2020: kronikë e...

Nga Genc Pollo Javën e shkuar, një gazetë zvicerane përshkruante në detaje krizën e posteve drejtuese në Organizatën e Sigurimit e të Bashkëpunimit në Europë...

ANALIZA/Nga Teatri Kombëtar i Tiranës tek Shën Sofia e Stambollit

Nga Genc Pollo Në prill 2009, asokohe zëvendëskryeministër, i prija delegacionit shtetëror shqiptar në të dytin Forum Global të Aleancës së Civilizimive që mbahej në...