“Kudo është futur paraja e pistë”, Ish-deputeti citon raportin e huaj: Ndërtimet në Tiranë, 60% e firmave nuk justifikojnë burimin financiar

Ndaje

Ish-deputeti Genc Pollo sot ka rikthyer ne vemendje ate qe opozita e ka denoncuar vazhdimisht, si ndertimet ne kryeqytet, firmat e te cilave nuk e justifikojne burimin e pasurise.

Pollo flet me shifra, teksa shprehet se jane pastruar 1,6 miliard euro ne tre vjet, duke iu referuar raportit global Initiative.

“Shqipëria: 60% e firmave që ndërtuan në kryeqytet në 2017-2019 nuk justifikojnë burimin financiare; U pastruan 1.6 mld euro në tre vjet” konkludon raporti i Global Initiative. Filloi fiks një vit mbas gjithë-kanabizimit nga dyshja Rama-Tahiri. U denoncua sitematikisht nga opozita. Shkak për gjendjen mizerabël të ekonomisë e biznesit (përveç keqqeverisjes, supertaksave, korrupsionit por edhe tërmetit dhe epidemisë) Kudo ku është futur paraja e pistë është dëmtuar normaliteti i sipërmarrjes dhe janë pasuruar një grusht banditësh e oligarkësh.
Për të tjerët mbeti varfërimi dhe emigrimi. Ndërkohë, që prej marsit, lufta kundër larjes së parave është kushti nr 4, nga 12 gjithsej, për çeljen e negociatave me BE. Prandaj koha për ndryshim! Një orë e më parë”,-shkruan ish-deputeti.
/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje