Tag: shqiptare

DETAJE/50 shqiptarë në SHBA humbën jetën nga COVID-19

Numri i viktimave shqiptarë nga Kosova, Mali i zi, dhe Maqedonia e Veriut në ShBA të cilët kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19...

Parlamenti grek jep lajmin: Së shpejti miratohet ligj për punëtorët sezonalë...

Mungesa e punëtorëve sezonalë që shkojnë në Greqi për të mbledhur qershi dhe pjeshkë duket se do ta detyrojë parlamentin e shtetit fqinj të...

Riatdhesohet kush prenoton dhe paguan paketën, ja si qeveria i jep...

Të drejtën për tu kthyer në atdhe në këtë situatë pandemie do ta kenë vetëm ata që kanë para për të paguar biletën e...

Humbën betejën me COVID-19 në Itali, mbërrijnë në portin e Durrësit...

12 arkëmorte, me trupa të pajetë të shqiptarëve, të cilët vdekur në Itali, pasi humbën betejën me COVID, janë nisur nga porti i Barit...

9 shqiptarë kanë ndërruar jetë nga COVID-19 në SHBA, ambasadorja shqiptare...

Ambasadorja shqiptare në SHBA, Floreta Luli Faber, njofton se deri më tani 9 shqiptarë kanë vdekur nga COVID-19, ndërsa shton se “Fatëkeqësisht tabloja është krejt...

Publikohet përgjigja e konsulles në Itali, PD: Qeveria nuk ka asnjë...

Partia Demokratike akuzon qeverinë se 2 javë pas mbylljes së kufijve me Italinë, nuk ka asnjë plan për kthimin e shqiptarëve. Në një deklaratë për...

“Ju deshën 8 ditë që të ndjekë alternativën e opozitës”, Ish-deputeti:...

Edhe pse thonë të kundërtën dhe nuk e provojne, Partia Demokratike e tregon me fakte se qeveria eshte duke ndjekur propozimet e opozites ne...

Viktima e parë shqiptare nga koronavirusi në New York, 10 të...

Shqiptaret jane te shperndare neper bote, dhe sigurisht jane ne rrezikun e infektimit nga koronavirusi,per shkak se ky virus eshte prezent ne çdo cep...

Braçe u kthehet njerëzve:Po vrisni njerëz, e kam me ju që...

Teksa në vendin tonë zyrtarisht raportohet për 123 persona të infektuar me koronavirus, në një postim në rrjetet sociale, zëvendës kryeministri Erion Braçe u...

Shifrat e para zyrtare nga ministria, përqindja e të prekurëve nga...

“59 % e personave të prekur në vendin tonë nga COVID-19 janë meshkuj”. Këto jane informacionet zyrtare qe deklaroi Eugena Tomini, specialiste në Institutin e...