Zhbllokohet radha e gjatë në Kapshticë, emigrantët shqiptarë kalojnë drejt Greqisë

Të gjithë qytetarët që ndodheshin në pritje për të kaluar në anën tjetër të kufirit prej ditës së djeshme kanë kaluar mëngjesin e sotëm.

Kuota prej 300 personash është drejt plotësimit, ndërsa pritet të kalojnë edhe 40-50 udhëtarë.

Ditën e djeshme në Kapshticë kanë hyrë 346 persona dhe kanë dalë 404 të tjerë, mes tyre shqiptarë dhe të huaj.

Radhët në Kapshticë u kthyen pas plotësimit të kuotës prej 300 personash të vendosur nga pala greke në kuadër të masave të reja për parandalimin e koronavirusit.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje