Tag: air albania

“SPAK të hetojë”, PD: Idirizi mbulesë e Ramës për të blerë...

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me skandalin ku Sinan Idrizi eshte paditur nga nje biznesmes turk per mashtrim. Partia Demokratike shprehet se denoncimi i...

SKANDALI/Partneri i Air Albania mashtron biznesmenin turk, zhduken miliona dollarë

Biznesmeni i famshëm, Adnan Polat është mashtruar nga biznesmeni shqiptar, Sinan Idrizi, partner i Air Albania. Kështu shkruan gazeta turke Hurriyet. Sipas artikullit, thuhet se ...

FOTO/Aeroporti i Rinasit, publikohen oraret e fluturimit nga 29 maji –...

Air Albania ka publikuar sot oraret e fluturimeve me avion për riatdhesim, nga data 29 maj deri në 3 qershor. Fluturime të kësaj natyre bëhen...

“Ju deshën 8 ditë që të ndjekë alternativën e opozitës”, Ish-deputeti:...

Edhe pse thonë të kundërtën dhe nuk e provojne, Partia Demokratike e tregon me fakte se qeveria eshte duke ndjekur propozimet e opozites ne...

DETAJE/Tifozët nuk ‘disiplinohen’, disa të proceduar pas derbit në Air Albania

11 të proceduar, ndër ta dy të arrestuar për shkatërrim të pronës, prishje të rendit e qetësisë dhe hedhje të sendeve të forta në...

Stolat e thyer në “Air Albania”, arrestohet 19-vjeçari nga Tirana

Policia ka arrestuar nje tjeter person  për shkatërrim të pronës dhe prishje të qetësisë publike. Arrestimi erdhi pas ngjarjes ku u shkaterrouan stolat e stadiumit...

Policia blindon kryeqytetin për derbin Partizani-Tirana, rrugët që bllokohen

Policia e shtetit ke bere me dije masat  për garantimin e rendit dhe sigurisë gjatë ndeshjes sportive "Derbi" që do zhvillohet në stadiumin "Air...

‘Air Albania’, ironia e ish-ministrit me stadiumin: Plotëson kushtet të quhet...

Emri i ri i stadiumit kombëtar solli reagime dhe debate të forta, ndërsa PD nepermjet dokumentave denoncoi se kompania në shkelje me tenderin e...

DETAJE/”Fasada Air Albania -Drejtori ekzekutiv është ish punonjës i Turkish Airline”

Të gjithë jemi njohur me "Air Albania", e cila nga propaganda e Kryeministrit duket të jetë kryevepër, po pak kush i di çështjet e...

“41% të aksioneve i ka një mik i KM”, Ish-deputeti flet...

Ish-deputeti Genc Pollo posedon informacione lidhur me Air Albania, të cilat kryeministri Edi Rama nuk do ti bënte kurrë publike ne menyre qe te...