Tag: air albania

Krijimi i ‘Air Albania’, deputeti tregon çfarë fshihet pas kompanisë së...

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me fluturimin e parë të kompanisë ajrore “Air...

Nard Ndoka: Kryeministri Rama po na e shet Erdoganin ‘për Lasgush’

Deputeti i opozitës Nard Ndoka ka reaguar me një postim shumë ironik dhe tallës ndaj “shfaqjes me aeroplanë” që po jep Kryeministri Rama prej...

Patozi: Cfarë fshihet pas ‘Mrekullisë së Mallkuar’ të Air Albania

Ish-deputeti demokrat, Astrit Patozi, e ka cilësuar një shfaqje të shëmtuar të qeverisë, prezantimin para qytetarëve shqiptarë të kompanisë ajrore ‘Air Albania’. Përmes një postimii...

Manjani i drejtohet Ramës: Për 5 vjet na ktheve 500 vjet...

Fluturimi i parë i kompanisë 'Air Albania' ka shkaktuar sot shumë reagime në opinionin publik. Më herët Partia Demokratike nxorri disa fakte ku tregohej se ...

FOTO/“Air Albania” asnjë fjalë shqip, veç turqisht e anglisht…

Nisja e fluturimeve të linjës “Air Albania”, ka shkaktuar jo pak polemika në Shqipëri. E gjithë kjo për shkak se opozita atje po akuzon...

Vasili: Kryeministri ordiner Kombëtares ia mbylli Vip-in në Rinas, ndërsa studenteve...

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, në një postim në rrjetet sociale ka komentuar fluturimin e parë të 'Air Albania'. Vasili ka rikujtuar...

Nuk asnjë fluturim të ‘Air Albania’, deputeti nxjerr faktet: Sot u...

Kryeministri Edi Rama sot përcolli studentët në fluturimin e parë me avionin 'Lasgushi' të kompanisë shqiptare 'Air Albania'. Edhe pse ai është shprehur që  kjo...

VIDEO/Fluturimi i parë i ‘Air Albania’ me avionin ‘Lasgushi’, kush janë...

Avioni 'Lasgushi' është avioni i parë i kompanisë shqiptare të fluturimit, Air Albania. Ndërkohë, në këto momente pritet të nisë fluturimi i parë simbolik drejt...

Ulet në Rinas avioni i parë i ”Air Albania”, Rama flet...

Avioni i parë i “Air Albania”, kompania e parë ajrore shqiptare, u ul pasditen e sotme në aeroportin e Rinasit, Airbus 319, që si...

Air Shqipëria nis fluturimet, Rama tregon destinacionet e para dhe emrat...

Linja ajrore Air Shqipëria nis pasnesër fluturimin e parë ndërkohë që nesër është ceremonia e hapjes. Kryeministri Edi Rama ka rrëfyer sonte në Open...