Tensione në Bularat, banorët “kërcënojnë” mediat shqiptare: Shporruni! Nuk iu do familja!

Ka tensione të mëdha në Bularat të Gjirokatrës, ku sot po kujtohet 1 vjetori i vrasjes së ekstremistit Kostandinos Katsifas.

Një prej shtetasve minoritarëve grekë, pjesëmarrës në ceremoni nuk ka lejuar gazetarët shqiptarë të filmojnë meshën për Kacifas. Një familjar doli jashtë portës së Kishës dhe u kërkoi gazetarëve shqiptarë të largohen.

Ikni zhdukuni. Nuk ju duam ne.. ju nuk na doni. Ikni qërrohuni këtej “ u tha gazetarëve një familjar . Pyetjes përse gazetarët grekë ishin lejuar të hyjnë ai u përgjigj  “Ato i do familja. Ju nuk ju do”.

Kujtojmë se në Kakavijë u ndaluan 10 grekë, pasi 3 prej tyre ishin të shpallur ‘non grata’ dhe 7 të tjerë nuk plotësonin kushtet e udhëtimit.

K.B/DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje