Tag: perkujtimi

Tensione në Bularat, banorët “kërcënojnë” mediat shqiptare: Shporruni! Nuk iu do...

Ka tensione të mëdha në Bularat të Gjirokatrës, ku sot po kujtohet 1 vjetori i vrasjes së ekstremistit Kostandinos Katsifas. Një prej shtetasve minoritarëve grekë,...

Sherr në ceremoninë përkujtimore në Gjirokastër, Roshi shkakton tension: Luftë mes...

Një incident i pakëndshëm ka ndodhur në ceremoninë përkujtimore të 76- vjetorit të betejës së Gërhotit ku u vranë 36 ballistë në përpjekje me...

FOTO/Meta nuk harron, e nis ditën me urimin e veçantë

Presidenti Ilir Meta gjithmonë është i kujdesshëm për të përkujtuar përvjetorët dhe festat e veçanta. Të njëjtën gjë ka bërë dhe për ditën ndërkombëtare të Radios....