Tag: tensione

Tensione në Ballsh/Policia hedh gaz lotsjellës për shpërndarjen e protestuesve, njërit...

Tensionohet situata në uzinën e Ballshit. Policia ka përdorur spray për shpërndarjen e naftëtarëve protestues të mbledhur aty prej orëve të para të mëngjesit. Kjo...

Tensione të forta para rafinerisë së Ballshit, naftëtarët përplasen me policinë

Raportohet per tension në protestën e naftëtarëve në Ballsh. Naftëtarët, të cilët kërkojnë firmosjen e kontratave të punës, janë përplasur me policinë dhe kanë...

FOTO/Valteri përplaset me Ralf Gjonin, ndërhyjnë deputetët të shuajnë sherrin

Seanca e sotme plenare në Kuvend është shoqëruar me tensione të forta brenda opozitës. Deputeti Halit Valteri është përplasur me Ralf Gjonin. Mësohet se Halit...

Trump i përgjigjet Iranit pas sulmit ndaj bazave ushtarake: Do vendosim...

Presidenti i SHBA, Donald Trump, mbajti një konferencë për shtyp para amerikanëve, pas sulmit me raketa të Iranit ndaj dy bazave amerikane në Irak. Kreu...

Tensione në Bularat, banorët “kërcënojnë” mediat shqiptare: Shporruni! Nuk iu do...

Ka tensione të mëdha në Bularat të Gjirokatrës, ku sot po kujtohet 1 vjetori i vrasjes së ekstremistit Kostandinos Katsifas. Një prej shtetasve minoritarëve grekë,...

“Përfshini politikanë kot”, Debate në gjyq mes Avdylajve dhe gjyqtarit: Hapi...

Ditën e sotme u mbajt seanca për të akuzuarit e operacionit ‘Vol-vo 4’. Burime nga brenda gjyqit, bëjnë me dije se në seancë ka...

Forca policie në Devoll, Nallbani: Bashkia u pushtua! Partia shteti vendosi...

Eduard Duro, kandidati fitues pas zgjedhjeve moniste, ka mbërritur në zyrën e Bashkisë Devoll që në orën 06:30, duke blinduar ambientet e brendshme dhe...

LAJM I FUNDIT/Rriten tensionet te Teatri, artistët çajnë kordonin e Policisë

Kanë filluar përplasjet e para me policinë e cila ka rrethuar godinën e Teatrit Kombëtar. Qytetarët dhe artistët kanë kërkuar lirimin e godinës, ndërsa...

VIDEO/Ndodh dhe kjo, policia ndez altoporlantë të zhurmojë fjalën e Bashës

Protesta e opozitës është tensionuar, ndërsa policia ka ndërmarrë dhe akte të tilla te paprecedenta. Mësohet se Bashës i është prerë fjala, ndërsa ishte duke...

VIDEO/Qytetarët në Fier pengohen të protestojnë, tensione me policinë, ish-deputeti:...

Përplasje dhe tensione në protestën e ditës së sotme në Fier, ku qytetarët kanë dalë sërish në rrugë për të protestuar kundër kryeministrit Edi...