VIDEO/Mjegulla e dendur “pushton” Portin e Durrësit, kroçera kërkon ndihmë për ankorim

0Shares
0

Mjegulla ka mbuluar portin e Durrësit duke bërë që mjetet lundruese të hasin vështirësi në ankorim. Një kroçere kërkoi ndihmën e rimorkiatorëve pasi e ka të pamundur ankorimin për shkak të mjegullës.

Sipas të dhënave nga APD, bëhet e ditur se tragetet “AF Francecsa” dhe “Rigel III” kanë mbërritur nga Bari (Itali) në radën portuale rreth orës 08:15 dhe 07:55. Po ashtu ka mbërritur edhe kroçera “Sirena” me 670 turistë të huaj në bord. Anija turistike me gjatësi 180 metra u akostua në kalatën 5 të portit më të madh të vendit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje