Tag: jug

Nis procesi i regjistrimit të pronave në jug, Artan Lame tregon...

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame njoftoi sot se nga sot, hapet procesi i regjistrimit në 8 zona kadastrale të bregdetit shqiptar. Zonat janë: Palasë, Dhëërmi,...

EMRAT/OFL zbret në jug, llogari për pasurinë 5 të dënuarve për...

OFL zbret ne Jug, duke u derguar formularin 5 personave me vepra penale te renda. -Gentian Sinomema banues në Gjirokastër, i dënuar për veprën penale...

Tensione në Bularat, banorët “kërcënojnë” mediat shqiptare: Shporruni! Nuk iu do...

Ka tensione të mëdha në Bularat të Gjirokatrës, ku sot po kujtohet 1 vjetori i vrasjes së ekstremistit Kostandinos Katsifas. Një prej shtetasve minoritarëve grekë,...

FOTO/Pas pushimeve të shtrenjta, Luana zbulon kush e shoqëron në jug:...

Pas pushimeve të shtrenjta në Monte  Carlo, Luana Vjollca u rikthye në Shqipëri për të bërë disa ditë pushimi në jug të vendit. Të gjithë...

FOTO/”Uo pasha, do bëç TURIZËM apo GURORE?”, Malltezi denoncon masakrën në...

Denoncime të tjera vijnë nga opozita,e cila ka marrë frerët e kësaj situate të tensionuar, duke i nxjerrë Rilindjes ditë për ditë skandale të...

Tërmeti lëkund jugun e vendit

Jugu i vendit është tronditur pasditen e sotme prej një tërmeti.Lëkundjet janë ndjerë në zonën e Memaliajt dhe paraprakisht mësohet se ka qenë me...

Tërmeti lëkund jugun e Shqipërisë, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti gjatë orëve të para të mëngjesit janë ndjerë në Jug të Shqipërisë. Sipas të dhënave zyrtare nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe...

Një tjetër tërmet i fuqishëm në jug, lëkundje të tjera gjatë...

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë të ditur se ditën e sotme është ndjerë një tjetër tërmet në jug të vendit. ...