Tag: kacifas

Familjarët e Kacifas ndalohen në ceremoninë për ushtarët grekë, shpërthen e...

Sot po mbahet festa Kombëtare e Greqisë e cila po përkujtohet sot me një ceremoni. Fillimisht në varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë dhe...

“Kacifas”/Dule nga Bularati bën thirrje: Kujt i intereson që ngjarja të...

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, mori pjesë sot në ceremoninë e 1-vjetorit të vdekjes së Konstandinos Kacifas. Dule tha për mediat pas meshës dhe homazheve...

Tensione në Bularat, banorët “kërcënojnë” mediat shqiptare: Shporruni! Nuk iu do...

Ka tensione të mëdha në Bularat të Gjirokatrës, ku sot po kujtohet 1 vjetori i vrasjes së ekstremistit Kostandinos Katsifas. Një prej shtetasve minoritarëve grekë,...

EMRI/Jep dorëheqjen Prokurori i “dosjes së nxehtë”

Prokurori i Krimeve të Rënda, Njazi Seferi, për arsye shëndetësore ka dhënë dorëheqjen. Kërkesa i ka shkuar KLP-së e cila do të marrë vendim...

Greqia mesazh Shqipërisë: Sqaroni vrasjen e Kacifas

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dhendias ka dërguar një mesazh ndaj autoriteteve shqiptare për të përfunduar sa më shpejt hetimet e organeve përkatëse për...

Mesha përkujtimore për Kacifas në Bularat, u refuzohet hyrja 9 ekstremistëve...

Gjashtë muaj nga vrasja e Kostandin Kacifas në fshatin Bularat po zhvillohet sot mesha përkujtimore. Në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë nga pala shqiptare u...

Nëna e Kacifas: Do ta marr unë gjakun e djalit tim,...

E ëma e minoritarit grek të vrarë nga forcat RENEA, ka dalë e ka folur sot në qendër të Bularatit. Me flamur grek në dorë...

Ceremonia e të 40-ave të Kacifasit, kthehen mbrapsht 300 shtetas grekë

Persona të shumtë nga Greqi kanë tentuar të hyjnë në Shqipëri për ceremoninë e 40-ave të Kacifasit. Policia kufitare ka kthyer shtetasit grekë që kanë...

“Bularati”, Meta: Shërbimet të “hapin sytë”, do ketë provokime të tjera!

Ndër të tjera, Presidenti Meta, i ftuar mbrëmjen e sotme në Open të gazetares Eni Vasili, foli edhe për çështjen e Bularatit, duke e...

Grekët e bëjnë hero, një bust dhe një rrugë me emrin...

Kryetari i bashkisë së Agros në Greqi, ka propozuar këtë të enjte, që në kujtim të Konstantinos Kacifas, të riun që u vra nga...