Tag: greket

Tensione në Bularat, banorët “kërcënojnë” mediat shqiptare: Shporruni! Nuk iu do...

Ka tensione të mëdha në Bularat të Gjirokatrës, ku sot po kujtohet 1 vjetori i vrasjes së ekstremistit Kostandinos Katsifas. Një prej shtetasve minoritarëve grekë,...

Grekët e bëjnë hero, një bust dhe një rrugë me emrin...

Kryetari i bashkisë së Agros në Greqi, ka propozuar këtë të enjte, që në kujtim të Konstantinos Kacifas, të riun që u vra nga...

Skandali i mediave shqiptare që paguhen nga grekët/ Idrizi: E kemi...

Pas lajmit të publikuar sot se disa media dhe portolae në Shqipëri janë financuar nga grekët për të shpifur dhe folur keq për çështjen...

Kapshticë, rikthehen radhët e gjata, grekët i rikthehen ”avazit të vjetër”

Rikthehen radhët e gjata në pikën kufitare të Kapshticës. Mësohet se që prej mëngjesit të sotëm qëndrojnë në pritje për të kaluar kufirin dhjetëra...