VIDEO/Shumë afër Usain Bolt, 18-vjeçari pritet të thyejë rekordin

Ndaje

Rekordi I Usain Bolt prej vetëm 9.58 sekonda tashmë është në rrezik pasi një 18-vjeçar i është afruar më shumë se kurrë dhe ndoshta pritet që shumë shpejt ta thyejë atë.

Bëhet fjalë për Matthew Bolling, i cili gjatë një gare me grupmoshën e tij, e ka ndalur kronometrin në 9.98 sekonda, vetëm 0.4 sekonda më shumë se Bolt.

Vetë  I riu amerikan tha se nuk e kishte menduar asnjëherë një rekord të tillë. Tani është më i motivuar se kurrë edhe të thyejë rekordin e xhamajkanit Bolt në të ardhmen.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje