Tag: Amerike

Vajza e Ismail Kadaresë emërohet zv.Presidente e Asamblesë së Përgjithshme në...

Besiana Kadare, Ambasadorja e Shqipërisë në OKB, është zgjedhur Zv/Presidente për Sesionin e 75-të të Asamblesë së Përgjithshme në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Besiana...

“Kam njoftuar ambasadorin Grenell”, Avdullah Hoti zbulon nëse do të jetë...

Edhe Kryeministri Avdullah Hoti ka anuluar vizitën në Washington. Vendimi vjen pasi Gjykata Speciale dje ngriti aktakuzë ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe...

Rikthehet Jim Belushi, bën gjestin e veçantë për Shqipërinë në lokalin...

Aktori me origjinë shqiptare Jim Belushi i cili prej vitesh jetën në Amerikë ka hapur lokalin e tij të ri. Ai ka vendosur ta “pagëzojë”...

Oficeri shqiptar kthehet në hero, shpëton babë e bir afrikano-amerikanë në...

Një shqiptar me detyrë oficer policie është kthyer në hero duke shpëtuar nga mbytja dy persona në Florida (babë e bir afrikano-amerikanë). Ngjarja ndodhi rreth...

70-vjeçari mposhti COVID-19, shokohet kur mëson tarifën e kripur të spitalit

Banori i Seattle Michael Flor, i njohur si pacienti qe qendroi me gjate ne spital ne betejen kunder Covid-19, tani ka ne xhep nje...

FOTO/Reperja e njohur shqiptare bëri lëmsh median e huaj, imazhet që...

Gazeta e njohur, “Daily Mail” i ka kushtuar nje artikull reperit të famshëm, Tyga, i cili ishte i pranishëm në protestat në Amerikë. Por ajo...

FOTOLAJM/Policët ulen në gjunjë para protestuesve, kërkojnë falje për vrasjen e...

Policët kanë qëndruar përkrah protestuesve në qytetet ku shperthyen protestat në të gjithë Shtetet e Bashkuara, duke bërë thirrje për veprim pas vdekjes së...

Hakohen lehtësisht video takimet në Zoom, aplikacioni përdoret dhe në Shqipëri...

Hakera të ndryshëm kanë rrembyer video takimet në Zoom dhe u janë shfaqur fëmijëve në ekrane me perversitete dhe racizëm. Një fenomen që po...

Dalin pamjet nga aksidenti spektakolar në SHBA, piloti i njohur në...

Një aksident spektakolar ka terhequr vemendjen e mediave amerikane ne garen e njohur Dytona 500 të kampionatit NASCAR në Shtetet e Bashkuara. Fitorja e  Denny...

FOTO/Doganierët amerikanë shtangen nga valixhja e shqiptarëve, gjejnë dhe mish keci

Kemi dëgjuar raste pafund të shqiptarëve të cilët mbushin valixhet e tyre me gjëra “Made in Albania” kur udhërojne per në Amerikë, dhe pse...