Tag: rekord

Policia rekord gjobash ndaj qytetarëve në rrugë, shkelen dhe rregullat e...

Policia ka gjobitur një numër rekordh qytetarësh që janë kapur në në rrugë pas leje gjatë ditës së djeshme. Bëhet fjalë për 223 persona, të...

Rekord historik, ja për sa e përfundoi maratonën 40 km atleti...

Atleti i maratonës Keniane, Eliud Kipchoge ka shënuar një rekord të ri, teksa përshkoi 42-km (26.2 milje) në vetëm  1 orë e 59 minuta...

Qershori shënoi rekordin, paskemi përjetuar të nxehtin më të madh në...

Muaji i  kaluar ishte qershori më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë, njoftoi agjensia satelitore e BE. Të dhënat e siguruara nga Shërbimi i Ndryshimit të...

Suksesi i radhës nga Dua Lipa, këngëtarja shumë shpejt kthehet në...

Këngëtarja e famshme Dua Lipa gjithmonë sjell vetëm lajme të mira. Pas disa çmimeve serioze dhe prestigjioze që mori, Dua ka arritur rekord të...

VIDEO/Shumë afër Usain Bolt, 18-vjeçari pritet të thyejë rekordin

Rekordi I Usain Bolt prej vetëm 9.58 sekonda tashmë është në rrezik pasi një 18-vjeçar i është afruar më shumë se kurrë dhe ndoshta...

Jo vetëm për alkool, lezhjanët thyejnë një tjetër rekord

Event mjaft i rëndësishëm në shoqërinë e një vendi janë martesat. Nuk është aspak sekret që martesat në ditët e sotme janë shumë më ndryshe...

Shqiptarët thyejnë tjetër rekord, ja sa kanë aplikuar gjithsej për llotarinë...

Rreth 367 mijë shqiptarë, (apo 17% e shqiptarëve që mund të aplikojnë, mbi 20 vjeç) i varen shpresat e tyre te “ëndrra amerikane” duke...

REKORDI/ Shqipëria ia del, kalon e para në botë… – Ja...

Shqipëria përgjithësisht është nga fundi për çdo renditje, si p.sh. për të ardhurat për frymë, për cilësinë e ajrit, për keqqeverisjen, për ambientin për...

FOTO GALERI/Kjo kafshë thyen një rekord botëror, por nuk e merr...

Nëse një peshkaqen jeton 500 vjet, ky gomar thyen një rekord tjetër. Ai besohet të jetë më i vogli në botë. Gomari amerikan i quajtur Ottie...

“Nëntori” thyen rekordin e rradhës

Kënga “Nënori” e kënduar nga Arilena Ara ka thyer rekorde në klasifikimin e 100 këngëve më të dëgjuara në Greqi dhe Ukrainë. Qershia mbi tortë...