Tag: rekord

E FUNDIT/Bie numri i viktimave, por shifra e rasteve të reja...

Ne vendin tone jane kryer 586 testime per te dyshuar, ku 135 prej tyre jane konfirmuar pozitive me koronavirus. 113 raste jane vetem ne Tirane,...

“Shqipëria rekord në rajon për azilkërkues në BE”, PD: Largimi i...

Partia Demokratike ka vendosur qe mesazhin e sotem ndaj qeverise ta jape permes disa shifrave te cilat tregojne se shqiptaret vijojne te largohen nga...

DETAJE/Shënohet viktima e 37 nga koronavirusi, shpërndarja e rasteve të reja

Vetëm në 24 oret e fundit jane konfirmuar 82 raste te reja, duke shenuar keshtu diten me raste rekord, te papara qe nga shperthimi...

Policia rekord gjobash ndaj qytetarëve në rrugë, shkelen dhe rregullat e...

Policia ka gjobitur një numër rekordh qytetarësh që janë kapur në në rrugë pas leje gjatë ditës së djeshme. Bëhet fjalë për 223 persona, të...

Rekord historik, ja për sa e përfundoi maratonën 40 km atleti...

Atleti i maratonës Keniane, Eliud Kipchoge ka shënuar një rekord të ri, teksa përshkoi 42-km (26.2 milje) në vetëm  1 orë e 59 minuta...

Qershori shënoi rekordin, paskemi përjetuar të nxehtin më të madh në...

Muaji i  kaluar ishte qershori më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë, njoftoi agjensia satelitore e BE. Të dhënat e siguruara nga Shërbimi i Ndryshimit të...

Suksesi i radhës nga Dua Lipa, këngëtarja shumë shpejt kthehet në...

Këngëtarja e famshme Dua Lipa gjithmonë sjell vetëm lajme të mira. Pas disa çmimeve serioze dhe prestigjioze që mori, Dua ka arritur rekord të...

VIDEO/Shumë afër Usain Bolt, 18-vjeçari pritet të thyejë rekordin

Rekordi I Usain Bolt prej vetëm 9.58 sekonda tashmë është në rrezik pasi një 18-vjeçar i është afruar më shumë se kurrë dhe ndoshta...

Jo vetëm për alkool, lezhjanët thyejnë një tjetër rekord

Event mjaft i rëndësishëm në shoqërinë e një vendi janë martesat. Nuk është aspak sekret që martesat në ditët e sotme janë shumë më ndryshe...

Shqiptarët thyejnë tjetër rekord, ja sa kanë aplikuar gjithsej për llotarinë...

Rreth 367 mijë shqiptarë, (apo 17% e shqiptarëve që mund të aplikojnë, mbi 20 vjeç) i varen shpresat e tyre te “ëndrra amerikane” duke...