Emri i Maqedonisë, Basha: Hap historik për konsolidimin e paqes

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reguar i pari pas miratimit të kuvendit për emrin ‘Maqedonia e Veriut’.

Basha ka përshëndetur votimin e Kuvendit të Maqedonisë të cilët me 81 vota pro zyrtarizuan ndryshimin e emrit.

Me anë të një postimi në twitter, Basha shkruan se ky është një akt i lartë i përgjegjshmërisë politike.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje