FOTO/Denoncimi në Mokër: Banorët të izoluar nga bora, nuk sigurojnë dot as ilaçet

Ndaje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike një mesazh të një banori nga zona e Mokrës në Pogradec, i cili bën me dije informacione për situatën e krijuar nga reshjet e shumta të dëborës.

Sipas mesazhit, Mokra ka disa ditë e izoluar dhe duhet ndërhyrja urgjente e shtetit.

DENONCIMI TEK BERISHA

Mokra ne kohen e Kallam Deshtakut!

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e makrarit dixhital. sb

Prsh z berisha

Mokra prej disa ditësh e izoluar nga dëbora. Ndërhyrja e shtetit urgjente.

Banorët në Mokër pa ujë, pa drita dhe pa ushqim. Por më e keqja nuk mund të sigurojnë as ilaçet.

Institucionet shtetërore të nisen urgjentisht drejt Pogradecit në Mokër. Është turp që mijëra banorë të lihen në mëshirë të fatit.

Institucionet shtetërore t’ju shkojnë në ndihmë banorëve që vijojnë të jenë të izoluar.

Me këto pamje në Mokër tregohet falimentimi dhe fytyra e vërtetë e kësaj qeverie.

TURP!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje