Berisha parashikon zhvillime interesante: Rama u tërhoq, çfarë ndodhi pas mesnate…

Ndaje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka parashikuar se çfarë do të ndodhë ditën e sotme në seancën e jashtëzakonshme parlamentare, ku pritet të votohet dekreti për shkarkimin e Xhafës dhe aty ku kryeministri Edi Rama ka premtuar të thotë disa gjëra.

Sipas Berishës, Rama nuk do të votojë në parlament, ashtu si paralajmëroi më parë një sifdë shah-mat se do të vonte Sandër Lleshin si zv.ministër.

Sipas tij, ai është tërhequr, pas një takimi të fshehtë Meta-Xhafaj i zhvilluar në rrethana të mistershme, që e bëri atë të stepej.

Reagimi i Berishës

Ndodhi pas mesnate!

Terhiqet me bisht nen shale Kallam Deshtaku!

Te dashur miq, Kallam Deshtaku nuk do votoje sot ne parlament, ashtu siç rrahu dy dite me rradhe gjoksin dhe paralajmeroi ne nje sfide shah – mat se do votonte ne parlament Sander Lleshin si zevendesminister-minister.

U terhoq, u palos pas nje takimi te fshehte falenderues Meta-Xhafa te zhvilluar ne rrethana te mistershme, e zuri barku trimoshin e siçilisteve. Zhvillime interesante!?!? sb

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje