Tag: parlament

Rama sulm ndaj Metës: Takohet skutave me trafikantët e OLF-së, e...

Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer ndaj Presidentit të Republikës, Ilir Meta, duke thënë se shembullin më negativ e ka ai, që sipas Ramës, nuk...

Infektimi me Covid i kolegëve, Valteri kërkon t’u bëhet tamponi të...

Deputeti Halit Valteri ndërsa mbaroi fjalën e tij në parlament tha në fund se kur të mbarojë senca të gjithëve duhet tu kryhet tamponi....

Akti normativ sjell debate në Kuvend, deputeti: Bizneset që kanë lidhje...

Ka nisur me debate seanca e sotme parlamentare, ku pritet te votohet marreveshja e 5 qershorit. Deputeti Halit Valteri i ka kërkuar kreut të Kuvendit...

EMRI/Shqiptarja zgjidhet për herë të tretë deputete në Kroaci

Shqiptarja nga Prizreni, Ermina Lekaj-Përlaskaj, ka fituar mandatin e deputetes në zgjedhjet që janë mbajtur dje në Kroaci. Do të jetë hera e tretë që...

FOTO/Deputeti konservator britanik përshëndet vendimin për përzgjedhjen e kandidatëve: Risi modernizuese...

Alex Shelbroooke, deputeti konservator britanik përshëndet procesin e brendshëm te perzgjedhjes se kandidaturave për deputetë të Partisë Demokratike. Me anë të një postimi në Twitter,...

Deputetët e ‘braktisën’, pse Macron e humbi shumicën parlamentare

Partia e Presidentit Francez Emmanuel Macron ka humbur shumicën e saj të plotë në parlament, pasi një grup deputetësh u shkëputën për të formuar...

“Albpetrol ndërpret punën”, Ministrja Balluku: Depozitat plot, s’kemi ku çojmë naftën

Nxjerrja e naftës nga kompania shtetërore Albpetrol ndërpritet, njoftoi ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, pasi depozitat janë plotë. Pezullimi do të vazhdojë...

FOTO/Mbahet distancë nga deputetja që iu infektua djali, ministri i njohur...

Vijon puna ne Parlament, me diskutime lidhur me situaten e koronavirusit, kur nga foltorja ende eshte duke folur kryeministri Edi Rama. Por, para se te...

VIDEO/Mbyllet me sherr seanca e fundit në Kuvendin e Malit të...

Një situatë aspak e kendshme eshte krijuar seancën e fundit në Kuvendin e Malit të Zi.  Gjithe seanca u shoqërua me tensione, debate dhe...

VIDEO/Incidenti që shkaktoi të qeshura në Kuvend, Tom Doshit i thyhet...

Teksa në Kuvend po diskutohet paketa anti-shpifje, ndërsa jashtë protestojnë gazetarët, një incident si per te larguar syrin e keq, ka ndodhur me Tom...