Aksident i rëndë në Gramsh, autobusi përplas 11-vjeçaren

Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot rreth orës 8 të mëngjesit, në fshatin Drizë të Gramshit.

Nga burimet policore, mësohet se një shtetas 42 vjeç, banues në fshatin Cingar duke drejtuar mjetin autobuz me targa AA 969 RZ, ka aksiduar shtetasen e mitur, 11 vjeçe, banuese në fshatin Cerunjë, Gramsh.

Shtetasja e aksidentuar u transportua menjëherë në Spitalin e Gramshit, dhe ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Gramsh për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje