Tag: ZGJEDHJET

Forcë e dytë pas VV-së, Vjosa Osmani flet nëse ka koalicion...

Ka ardhur dhe reagimi i kandidates tjetër, e cila perfaqesonte forcën politike të LDK-së në zgjedhjet e Kosovës. Vjosa Osmani, Kandidatja për kryeministre nga radhët...

KQZ konfirmon VV forcë të parë, LDK kërkon rinumërim të votave

Në web-in zyrtar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga...

Kryemadhi: Kosova e kaloi me sukses provimin e zgjedhjeve me 6...

Në një reagim të fundit, dhe kryetarja e LSI i pershendeti zgjedhjet e Kosovēs duke u shprehur se shteti kosovar e kaloi sfidën e...

VIDEO/Zgjedhjet në Kosovë, PD mesazh Ramës: Pengesa në Shqipëri je ti...

Partia Demokratike duke reaguar për zgjedhjet e mbajtur në Kosovë, shprehet se  Kosova i dha leksion qeverisë shqiptare me zgjedhjet e 6 tetorit. Ish...

Thaçi asnjë fjalë për fituesin dhe kryeministrin e ri, reagimi i...

Hashim Thaçi, president i Republikës së Kosovës, ka përshëndetur procesin e zgjedhjeve në Kosovë, por ajo që bie në sy është fakti që ai...

Zgjedhjet/Vasili: Brenda disa orëve mbaroi numërimi në Kosovë, Ramës i duhen...

Pas zgjedhjeve në Kosovë, të cilat nxorrën të parët VV e Albin Kurtit, nga Shqipëria ka patur reagime të shumta, ku në thelb të...

Mbyllet numërimi në Kosovë, Albin Kurti zyrtarisht kryeministri i ri i...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë ka bërë të ditur se ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve, duke u shpallur zyrtarisht fitues kreu i...

Rama uron Albin Kurtin, nuk harron as mesazhin për Kadri Veselin

Kryeministri Edi Rama ka dhene mesazhin e tij ndaj fituesit e zgjedhjeve në Kosovë, ndërsa ka vlerësuar edhe gjestin e Kadri Veselit për pranimin...

DW: Albin Kurti fitoi zgjedhjet, Vetëvendosja e para

Në bazë të rezultateve preliminare të KQZ-së lëvizja Vetëvendosja doli partia e parë në këto zgjedhje. VV me një diferencë të vogël pasohet nga...

Dalin shifrat e votuesve në Kosovë, diplomati suedez jep parashikimin pas...

Diplomati suedez, Karl Bild, ka komentuar procesin e zgjedhjeve që sot po mbahen në Kosovë. Përmes një shkrimi në Twitter, Bild ka shkruar se...