Tag: prokuroria

KLP nxjerr emrat e 15 kandidatëve për SPAK, kush përjashtohet dhe...

Këshili i Lartë i Prokurorisë nisi mbledhjen me rend dite “Për miratimin e listës me renditjen e kandidatëve për prokuror të SPAK, ndërkohë që...

FOTO/PD Kukës padit komisionerët: Të verifikohet TIMS! Votuan persona që nuk...

Dega e Partisë Demokratike të Kukësit ka paditur pranë prokurorisë së rrethit verilindor komisionerët e 14 qendrave të votimit të bashkisë së Kukësit. Në...

Prokuroria, sa procedime penale ndodhen sot ne gjithe vendin

Prokuroria e  Përgjithshme deklaroi se ne zgjedhje pati 3 incidente dhe 2 të arrestuar. Deklarata Sipas informacionit që u administrua gjatë datës 30 Qershor 2019, deri...

Strategjia e frikesimit, Prokuroria ka arrestuar 75 persona me akuza per...

Te pakten 75 persona janë arrestuar dhe ndaluar në Tiranë,Kavajë, Fier, Elbasan, Shkodër, Dibër, Mat, Pogradec dhe Tropojë, për vepra penale që prekin zgjedhjet...

Deputeti i PS pyetet në Prokurori, 2 orë dëshmi për bisedat...

Prokuroria për Krimet e Rënda ka marrë në pyetje deputetin e Partisë Sopcialiste Ilir Ndraxhi, emri i të cilit përmendet në përgjimet e publikuara...

“Rama, urdhër për arrestimin e Bashës”, PD: Presion kriminal për të...

Partia Demokratike ka reaguar menjëherë pas informacioneve të fundit lidhur me kryetarin Lulzim Basha.  Partia Demokratike akuzon drejtuesen e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj,...

Sekuestro 1.5 mln eurove pasuri të Admir Muratajt dhe familjes

Gjykatës e Shkallës së Parë për Krime të Rënda në Tiranë ka vendosur sekuestrimin e rreth 1.5 milion euro pasuri në pronësi të Admir...

Hetimi ndaj Bashës/ Bardhi: Prokurorët e Ramës veprojnë sa herë që...

Sekretari i PD, Gazmend Bardhi, ka reaguar në lidhje me hetimin që është hapur nga prokuroria për kreun e opozitës Lulzim Basha. Përmes një postimi...

Basha i përgjigjet Ramës: Përdor metoda putiniane, prokuroria nuk më tremb

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i ka dhënë përgjigje sot Edi Ramës dhe prokurorisë, në lidhje me hetimin që është hapur . Kreu i opozitës...

PD: Përdorimi politik i Prokurorisë duke kërcënuar mediat, nuk e shpëton...

Partia Demokratike ka reaguar nëpërmjet një deklarate për shtyp lidhur mbi deklaratën e Prokurorisë së Përgjithshme e cila kërcënon median se nëse publikojnë përgjimet...