Tag: mandati

Shkarkimi i Kajmakut/Vasili: Rama ra politikisht, zgjedhje sa më parë që...

Reagimi i radhës vjen dhe nga Lëvizja Socialiste për Integrim, ku ish-deputeti  Petrit Vasili shkruan se largimi i Kajmakut vulosi 30-Qershorin. Për Vasilin, pas këtij...

Isa Mustafa për herë të tretë Kryetar i LDK-së

Isa Mustafa është bërë Shef i ri i LDK’së edhe për katër vjet. Ai është votuar me aklamacion dhe ka qenë i vetmi kandidat...

Thellohet skandali i mandatit të Durrësit, ja çfarë ka ndodhur këtë...

Tre ditë pasi gjyqtarja Mimoza Margjekaj botuar vendimin e saj që nuk konfirmonte mandatin për kryebashkiake të Durrësit të dhënë nga KQZ, Valbona Sako...

“As korrupsioni nuk e ka bërë dot këtë pocaqi ligjore, të...

Vendimi i Gjykatës së Durrësit, e cila në paligjshmëri, vërtetoi mandatin e kandidates së PS-së Valbona  Sako, tërhoqi vemendjen e të gjithëve. Edhe ish-ministri i...

LAJM I FUNDIT/Votimet moniste, Gjykata e Durrësit nuk konfirmon mandatin e...

Gjykata e Durrësit nuk ka miratuar kërkesën e kandidates për bashkinë e Durrësit nga radhët e PS, Valbona Sako, për konfirmimin e mandatit. Kjo e...

Maliqi bën deklaratën e fortë: Nëse zhvillohen zgjedhjet unë djeg mandatin

Deputeti Lefter Maliqi prej disa ditësh është hedhur në sulm me disa deklarata të cilat për hir së të vërtetës janë të goditura. Deputeti i...

LISTA/Të tjerë emra i shtohen Parlamentit, shkon në 120 numri i...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë  mandatin e deputetit  dhe tre  kandidatëve të tjerë, dy nga rradhët e  Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe...

Refuzimi i befasishëm i Hoxhës në Parlament, reagon Berisha: Goditje e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas qëndrimit të fundit të kandidatit të PD i cili refuzoi të bënte betimin per te marrë mandatin e...

EMRAT/Katër kandidatët e rinj marrin mandatet, dhe 3 të tjerë kërkojnë...

Tre kandidatë nga listat e opozitës kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ. Artur Roshi, Nikolin Staka dhe Zef Shtejni, janë tre kandidatët e rinj...

Rudina Hajdari nga Parlamenti tregon arsyen: Askush nuk mund ta gjykojë...

Teksa protesta e opozitës u zhvendos para Policisë së Shtetit, nga ana tjetër, deputetja Rudina Hajdari mori fjalën në Kuvend për të folur kështu...