Tag: mandati

LISTA/Të tjerë emra i shtohen Parlamentit, shkon në 120 numri i...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë  mandatin e deputetit  dhe tre  kandidatëve të tjerë, dy nga rradhët e  Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe...

Refuzimi i befasishëm i Hoxhës në Parlament, reagon Berisha: Goditje e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas qëndrimit të fundit të kandidatit të PD i cili refuzoi të bënte betimin per te marrë mandatin e...

EMRAT/Katër kandidatët e rinj marrin mandatet, dhe 3 të tjerë kërkojnë...

Tre kandidatë nga listat e opozitës kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ. Artur Roshi, Nikolin Staka dhe Zef Shtejni, janë tre kandidatët e rinj...

Rudina Hajdari nga Parlamenti tregon arsyen: Askush nuk mund ta gjykojë...

Teksa protesta e opozitës u zhvendos para Policisë së Shtetit, nga ana tjetër, deputetja Rudina Hajdari mori fjalën në Kuvend për të folur kështu...

“Më ka votuar populli”, ish-ministri mesazh për deputetët e rinj: Këto...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani u ka rikujtuar deputetëve të rinj që pranuan mandatin e deputetit, se pas largimit të opozitës nga Kuvendi, fraza...

EMRI/Një kandidate tjetër nga LSI kërkon të bëhet deputete

Një tjetër kandidate nga listat e LSI ka dorëzuar formularin dekriminalizimit në KQZ pasi kërkon mandatin e deputetit. Mësohet se kandidatja që kërkon mandatin e...

Kandidati i listës hyn në Parlament, ironia e ish-ministrit: Nuk mban...

Deri më tani janë 9 kandidatë nga listat e opozitarëve të cilët kanë pranuar mandatin e deputetit dhe priten të pranohen  në Parlament. Një prej...

Gazetari tregon për telefonatën: Deputeti i PS-së dha ofertë që bashkëshortja...

Rilindja ka filluar të ndjejë rrezikun që i vjen nga vendimi I opozitës për të dorëzuar mandatet dhe ka filluar nga puna për të...

Nard Ndoka i bashkohet ish-deputetëve, firmos dorëzimin e mandatit

I pakthyeshëm ka qënë dhe vendimi i ish-deputetit Nard Ndoka për të djegur mandatet. Duke qenë se ish-deputeti ndodhej në Bruksel, gjatë kohës që opozita...

LAJM I FUNDIT/Basha del nga Kryesia, dorëzon përfundimisht mandatin e deputetit

Lideri demokrat është pritur me ovacione dhe thirrje pas daljes nga Kryesia e Kuvendit ku dhe ka dorëzuar mandatin e tij. Të gjithë qytetarët kanë...