Tag: mandati

LAJM I FUNDIT/Basha del nga Kryesia, dorëzon përfundimisht mandatin e deputetit

Lideri demokrat është pritur me ovacione dhe thirrje pas daljes nga Kryesia e Kuvendit ku dhe ka dorëzuar mandatin e tij. Të gjithë qytetarët kanë...

Mandati i Tahirit, KQZ shpall vakancën – Kush do jetë deputeti...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka shpallur vakancën pas dorëzimit të mandatit të deputetit nga Saimir Tahiri. KQZ njoftoi sot nga Kuvendi është njoftuar zyrtarisht që...

Donald Lu nuk përmend më “peshq të mëdhenj”, por ka diçka...

“Mirëpresim faktin që zoti Tahiri do përballet me drejtësinë si qytetar i zakonshëm pa imunitet”. Kështu tha sot ambasadori amerikan Donald Lu një ditë pasi...

Basha: Mandati Tahirit, loja vazhdon por Ramën nuk e shpëton

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar për dorëzimin e mandatit të deputetit, prej Saimir Tahririt. Sipas Bashës kjo është një lojë që vazhdon...

Gramoz Ruçi nuk e lëshon Arta Markun, PS nuk pranon t’i...

Mazhoranca e ka rrëzuar kërkesën e opozitës për ndërprerjen e mandatit të Arta Markut, kryeprokurores së përkohshme si dhe kërkesën për ndryshime kushtetuese në...

Mandati i Rakipit dhh Rahovicës, Administrativja shpall moskopetencë, ja kujt “ia...

Gjykata Administrative ka shpallur sot, moskopetencë për padinë e ish-deputetëve Aqif Rakipi dhe Gledion Rahovica ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit...

Ju hoq mandati i deputetit, Gledjon Rehovica ka një paralajmërim

Gledjon Rehovica, deputeti i LSI-së të cilit KQZ-ja i hoqi mandatin pas kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme, në kuadër të ligjit për dekriminalizimin, ka...

Ju hoq mandati i deputetit, Aqif Rakipi ka një gjykim për...

Në një reagim për Ora News, Aqif Rakipi e quajti të turpshëm vendimin e KQZ-së për heqjen e mandatit si deputet i PDIU-së. Ai akuzon...

MANDATI/ PDIU jep verdiktin: Aqif Rakipi e meriton të jetë deputet,...

PDIU ka reaguar për herë të parë zyrtarisht pas kërkesës së Prokurorisë drejtuar KQZ-së, për heqjen e mandatit të deputetit Aqif Rakipi, pasi nuk...

Reagon deputeti i LSI, pas kërkesës për heqje mandati: Ja arsyeja...

Deputeti i LSI Gledion Revohica ka reaguar sot pas kërkesës se Prokurorisë për heqjen e mandatit te tij te deputetit pasi dyshohet se ka...