Isa Mustafa për herë të tretë Kryetar i LDK-së

0Shares
0

Isa Mustafa është bërë Shef i ri i LDK’së edhe për katër vjet. Ai është votuar me aklamacion dhe ka qenë i vetmi kandidat për Kryetar të partisë.

Me shumicë votash, delegatët e LDK-së vendosën që Isa Mustafa të jetë përsëri udhëheqësi i partisë, shkruan Indeksonline.

Procesi i Kuvendit Zgjedhor u mbajtë me dyer të mbyllura për publikun.Kujtojmë se ish-kryeministri i Kosovës ka mandatin e tij të tretë në partinë e themeluar nga Ibrahim Rugova.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje