Tag: LDK

Letër LDK-së, Vjosa Osmani kërkon të zbardhet vendimi ku e shkarkuan

Ish-nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, i është drejtuar me një letër kryesisë së LDK-së me të cilën kërkon të njihet me...

Krijim qeverie dhe jo zgjedhje/Zbulohet emri i kandidatit për Kryeministër nga...

Pas një ore diskutime në kryesinë e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Gazeta Insajderi, mëson nga burime brenda kësaj partie se mandatari për kryeministër...

Ngërçi në Kosovë/Mustafa mbledh 40 firma për mocionin ndaj Kurtit, reagon...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbledhur nënshkrimet për inicimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti. Partia e cila ende...

Taksa dhe koronavirusi rrëzojnë qeverinë e Kosovës? Mustafa në takim me...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur të dalë nga koalicioni qeverisës me Lëvizjen Vetëvendosje, pas vendimit të kryeministrit Albin Kurti për shkarkimin e Agim...

VIDEO/Para takimit me Thaçin, Kurti ofertë LDK-së: Më sillni emrat për...

Albin Kurti ka prezantuar oferten e tij të fundit për koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës, përpara takimit të tij me presidentin Hashim Thaçi....

Marrëveshjet për qeverinë/Pas Kurtit, flet dhe Mustafa, prezanton ofertën e tij...

Pas mbledhjes së kryesisë së partisë, ka folur para mediave i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se edhe...

Basha uron 30-vjetorin e LDK në Kosovë: Tek PD do të...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar diten e sotme 30-vjetorin e themelimit të LDK-së në Kosovë. Në mesazhin e Urimit, kryedemorkatiki Basha thotë se...

Zgjedhjet në Kosovë, KQZ-ja shpall numrin e pjesëmarrësve, LDK-ja shpall fitoren

Menjëherë pas mbylljes së procesit të votimit për zgjedhjet parlamentare, partitë politike në Kosovë kanë shpejtuar të shpallin fitoren ndonëse ende nuk ka nisur...

Isa Mustafa për herë të tretë Kryetar i LDK-së

Isa Mustafa është bërë Shef i ri i LDK’së edhe për katër vjet. Ai është votuar me aklamacion dhe ka qenë i vetmi kandidat...

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së: Dikur e kërcënonte Rugovën, sot Thaçi...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë sot një deklaratë për Ibrahim Rugovën dhe Sali Berishën, e që ka ngjallur reagime të shumta. Thaçi...