Tag: kryetari

FOTO/Meta i lumtur pas dhuratës nga Ruçi: Me kryetrimin e Pavarësisë...

Në kulmin e përplasjeve me kryeminsitrin Edi Rama, presidenti Ilir Meta ka kohe dhe per te marre dhurata, kjo e fundit nga kreu i...

“Do t’ju presë në takimin e radhës si kryeministër”, Basha emocionohet...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vizituar edhe Mitrovicën gjatë vizitës 2-ditore në Kosovë ku është takuar me kryetarin e komunës Agim Bahtiri. Basha i vlerësuar me...

Jep dorëheqjen nga KLGJ, gjyqtari i Apelit Gjin Gjoni

Gjyqtari i Gjykates se Apelit te Tiranes, Gjin Gjoni ka dhënë dorëheqjen. Gjoni ishte nën hetim administrativ nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për shkak...

Koronavirusi kthehet në makth për kryebashkiakun italian, 7 teste dhe vijon...

Shtatë herë tamponi i tij rezulton pozitiv: Diego Vairani, kryetar i bashkisë së Soresina, një qytet i vogël në provincën e Kremones, ende nuk...

Pas dorëheqjes se kryebashkiakut të Durrësit, reagon Bylykbashi: Këtë çorbë i...

Ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka reaguar pas dorëheqjes së kreut të komanduar të bashkisë së Durrësit, Zhuljen Varfaj. Bylykbashi e cilëson “çorba që Rama...

LAJM I FUNDIT/Jep dorëheqjen Kryetari i komanduar i Bashkisë Durrës

Jep dorëheqjen kryetari i komanduar i Bashkisë së Durrësit, Zhuljen Varfaj. Dorëheqja është dhënë për arsye shëndetësore. Varfaj ishte kryetar i komanduar i Bashkisë së...

Këlliçi nxjerr pamjet e ‘dizinfektimit’ nga bashkia: Ja çfarë ndodh në...

Shqetesimi i qytetareve nga Tirana vijon te jete i larte, sa i takon dezinfektimit te rrugeve, koshave por dhe ashensoreve dhe ambjenteve te pallatave. Ka...

Kërcënim për kryetarin e bashkisë Finiq, i çajnë gomat e makinës...

Kryetari i Bashkisë së Finiq, Kristo Kiço pretendon se i është  bërë atentat nga persona të panjohur për të, që nuk janë vënë ende...

FOTO/Dalin pamjet kur kryetari i Bashkisë pi kokainë

Eshtë përfolur prej disa ditësh ekzistenca e një video skandali të një kryetari bashkie që pi kokainë në publik. Ndërkohë gazetari i “ABC News” Artan...

Zëri i Amerikës: Kryebashkiaku Tushe u plagos për punë lekësh

Kryetari i Bashkisë së Lushnjes Fatos Tushe dhe sekretarja e tij Erisa Qalliu mbetën sot të plagosur si pasojë e shpërthimit të një granate...