Tag: mandati

Balla i bindur: Rama do jetë Kryeministër edhe për katër vitet...

Kreu i grupit parlamentar te PS-se, Taulant Balla eshte i bindur se Rama do te jete Kryeministër edhe për katër vitet e mandatit te...

PD i drejtohet ambasadorëve Kim e Soreca: T’i hiqet mandati kryebashkiakut...

Partia Demokratike reagon sërish për çështjen e kryebashkiakut të Matit, Agron Malaj, tri ditë pasi Prokuroria mbylli hetimet, prej ku doli në përfundimin se...

Kryeargumenti për mandatin, arsyeja pse nuk po zëvendësohet Ardian Dvorani

Largimi i Ardian Dvoranit, pas mbarimit te mandatit, mbetet ende çështje e pambyllur. Me emerimin e 3 anetareve te KLGJ, presidenti Meta kerkoi largimin...

Mandati i Dvoranit sjell debate në KLGJ, shtyhet vendimi dhe kërkohet...

Ka pasur debatet në Këshillin e Lartë të Gjyqësorit. Anëtarët janë përplasur për vendimin që kërkon mendimin e ndërkombëtarëve për mandatin e Ardian Dvoranit Sipas...

Shkarkimi i Kajmakut/Vasili: Rama ra politikisht, zgjedhje sa më parë që...

Reagimi i radhës vjen dhe nga Lëvizja Socialiste për Integrim, ku ish-deputeti  Petrit Vasili shkruan se largimi i Kajmakut vulosi 30-Qershorin. Për Vasilin, pas këtij...

Isa Mustafa për herë të tretë Kryetar i LDK-së

Isa Mustafa është bërë Shef i ri i LDK’së edhe për katër vjet. Ai është votuar me aklamacion dhe ka qenë i vetmi kandidat...

Thellohet skandali i mandatit të Durrësit, ja çfarë ka ndodhur këtë...

Tre ditë pasi gjyqtarja Mimoza Margjekaj botuar vendimin e saj që nuk konfirmonte mandatin për kryebashkiake të Durrësit të dhënë nga KQZ, Valbona Sako...

“As korrupsioni nuk e ka bërë dot këtë pocaqi ligjore, të...

Vendimi i Gjykatës së Durrësit, e cila në paligjshmëri, vërtetoi mandatin e kandidates së PS-së Valbona  Sako, tërhoqi vemendjen e të gjithëve. Edhe ish-ministri i...

LAJM I FUNDIT/Votimet moniste, Gjykata e Durrësit nuk konfirmon mandatin e...

Gjykata e Durrësit nuk ka miratuar kërkesën e kandidates për bashkinë e Durrësit nga radhët e PS, Valbona Sako, për konfirmimin e mandatit. Kjo e...

Maliqi bën deklaratën e fortë: Nëse zhvillohen zgjedhjet unë djeg mandatin

Deputeti Lefter Maliqi prej disa ditësh është hedhur në sulm me disa deklarata të cilat për hir së të vërtetës janë të goditura. Deputeti i...