Tag: Vetting

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit në Durrës, akuza për deklarim...

Një tjetër i larguar nga sistemi i drejtësisë, pas vendimit të KPK-së për perjashtimin e tij. Bëhet fjalë për Arjan Balliun, gjyqtarin e Apelit...

I dyti në Vetingun për policinë, konfirmohet në detyrë nëndrejtori i...

N/drejtor i Përgjithshem i SHÇBA kalon testin e vetingun dhe konfirmohet ne detyre. Vendimi eshte dhene sot pas verifikimit per subjektin Adriatik Ago, N/drejtor i Përgjithshem...

VIDEO/Ulsi Manja nuk pyet mendimet e ekspertëve, Vasili: Si u bllokua...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka rikthyer dhe njëherë përplasjet mes opozitës dhe mazhorancës, sa i takon Reformës në Drejtësi, ku presidenti Meta kujtojmë se...

EMRI/Zyrtari i parë nga radhët e policisë nuk kalon Vetting-un, shkak...

Komisioni i jashtëm i Vlerësimit, njoftoi sot shkarkimin nga detyra të oficerit te policisë, pasi nuk mundi të justifikonte dot pasurinë e tij. Oltjon...

La të lirë një të dyshuar për vrasje në tentativë, konfirmohet...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Gjykatës së Krimeve të Rënda, Daniela Shirka. Trupa gjyqësore që kreu rivlerësimin...

DETAJE/Besnik Muçi del para KPA: E mësova të vërtetën mbi biznesmenin...

Edhe pse Besnik Muçi u dekretua nga presidenti Ilir Meta si  anëtar i Kushtetueses, prokurori ka disa çështje ende të pambyllura me procesin e...

KPK e “dënoi” të ndjekë studimet dhe për 1 vit, Komisioneri...

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin nga detyra të drejtuesit të Prokurorisë së Apelit Shkodër Elvin Gokaj. Komisioneri ankimoi sot në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit...

Paditi Arta Markun, konfirmohet në detyrë prokurorja e Krimeve të Rënda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë prokuroren e Krimeve të Rënda Sonila Muhametaj. Nga hetimet, KPK nuk vuri në dukje probleme në dy...

LAJM I FUNDIT/KPK jep vendimin për Besim Hajdarmatajn, ish-kreun e Krimeve...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë vendimin për Prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj, duke e konfirmuar atë në detyrë. Hajdarmataj ka kaluar...

FOTO/Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj përballet me...

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj do të përballet të hënën më 14 tetor me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Vetingu...