Tag: Vetting

Konfirmohet në detyrë kryetari i Gjykatës së Posaçme, veprimtaria dhe pasuria...

Konfirmohet në detyrë kryetari i Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsion dhe Krimin e Organizuar. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi...

Drejton hetimet për pallatet e shembura në Durrës, KPK merr vendimin...

KPK konfirmon në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella, kandidate për SPAK. Drejtuesja e prokurorisë së Durrësit, është dhe në qendër të vëmendjes...

Vasili: Skandal me BE! Në Maqedoni kundër Vettingut, në Shqipëri bëri...

Debati lidhur me Kushtetuesen dhe drejtësinë në pergjithesi, ka krijuar dy kahë, ata të nderkombëtarëve dhe qendrimeve të Presidentit Ilir Meta, i cili kohët...

EMRI/Po gjykonte bandën e Shullazit, shkarkohet nga KPK gjyqtari i njohur

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë sot nga detyra gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Arben Vrioni. Sipas informacioneve, mesohet se Vrioni u shkarkua...

FOTO-LAJM/Muçi “nuk i bindet” vettingut, paraqitet në zyrë si gjyqtar i...

Një ditë pasi KPA e shkarkoi si prokuror dhe e paralajmëroi se nuk do ta njihte vendimin e shpallur nga Kolegji i Posaçëm i...

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit në Durrës, akuza për deklarim...

Një tjetër i larguar nga sistemi i drejtësisë, pas vendimit të KPK-së për perjashtimin e tij. Bëhet fjalë për Arjan Balliun, gjyqtarin e Apelit...

I dyti në Vetingun për policinë, konfirmohet në detyrë nëndrejtori i...

N/drejtor i Përgjithshem i SHÇBA kalon testin e vetingun dhe konfirmohet ne detyre. Vendimi eshte dhene sot pas verifikimit per subjektin Adriatik Ago, N/drejtor i Përgjithshem...

VIDEO/Ulsi Manja nuk pyet mendimet e ekspertëve, Vasili: Si u bllokua...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka rikthyer dhe njëherë përplasjet mes opozitës dhe mazhorancës, sa i takon Reformës në Drejtësi, ku presidenti Meta kujtojmë se...

EMRI/Zyrtari i parë nga radhët e policisë nuk kalon Vetting-un, shkak...

Komisioni i jashtëm i Vlerësimit, njoftoi sot shkarkimin nga detyra të oficerit te policisë, pasi nuk mundi të justifikonte dot pasurinë e tij. Oltjon...

La të lirë një të dyshuar për vrasje në tentativë, konfirmohet...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Gjykatës së Krimeve të Rënda, Daniela Shirka. Trupa gjyqësore që kreu rivlerësimin...