Tag: Vetting

Problemet me pasurinë dhe figurën, merret vendimi final për Fatmira Hajdarin

KPK ka dhënë vendimin për Fatmira Hajdarin, e cila është gjyqtare pranë Apelit në Tiranës. KPK ka vendosur shkarkimin e Hajdarit nga sistemi i drejtësisë...

EMRAT/Kalojnë pa probleme Vetingun dy zyrtarë të lartë të policisë

Është konfirmuar në detyrë Drejtori i Krimit Ekononik në Policinë e Shtetit, Lutfi Minxhozi nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit, duke kaluar kështu me...

“Dyshoj se është bërë proçes i drejtë”, Ish-ministri: Shkarkimi i Arben...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Arben Dollapaj, i cili mbante dhe detyrën e anëtarit të Këshillit të Lartë të...

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit në Tiranë, probleme me apartamentet...

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit shkarkon nga detyra gjyqtarin Andi Civici. Gjyqtari i Apelit të Tiranës, Andi Civici u ballafaqua të hënën me probleme në...

Shkarkohet nga detyra prokurori i njohur i Tiranës, vila në Borsh...

Radha e shkarkimit nga detyra, pas procesit te Vettingut, eshte e Adnand Xhelilit.Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e shkarkoi nga detyra prokurorin e Prokurorisë...

LAJM I FUNDIT/Vettingu, jepet vendimi mbi Ardi Veliun

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit. Gjate seances se djeshme, Komisioni thotë se Veliu...

Nga Ardi Veliu tek kreu i Gardës, në Vetting kalojnë zyrtarë...

Komisioni i jashtëm i vlerësimit do të shqyrtojë këtë javë zyrtarët me gradat më të larta në Policinë e Shtetit, përfshirë edhe Drejtorin e...

EMRI/Gati për SPAK dhe një prokuror tjetër, kaloi Vetting-un pa probleme

Vijon puna per krijimin e SPAK dhe emerimin e disa prej prokuroreve.  Keshtu Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë kandidatin për SPAK,...

Konfirmohet në detyrë kryetari i Gjykatës së Posaçme, veprimtaria dhe pasuria...

Konfirmohet në detyrë kryetari i Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsion dhe Krimin e Organizuar. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi...

Drejton hetimet për pallatet e shembura në Durrës, KPK merr vendimin...

KPK konfirmon në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella, kandidate për SPAK. Drejtuesja e prokurorisë së Durrësit, është dhe në qendër të vëmendjes...