Tag: Vetting

VIDEO/ Basha: Flisni për Vetting në Polici, por keni zgjedhur një...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka shprehur mbështetjen e plotë për Vetting-un në Policinë e Shtetit dhe ka propozuar që nëse qeveria e dëshiron...

VIDEO/ Berisha: Hipokrizi e madhe të kërkosh Vetting mbi rojet e...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën në Kuvend sot për projektligjin e Vetting-ut në Polici, të cilin e ka konsideruar si hipokrizinë më të...

VIDEO/ Deputeti demokrat, akuza të rënda: Policia sot imazhi i Audit...

Pas fjalimit të ministrat të Brendshëm Fatmir Xhafaj në parlament për projektligjin e Vetting-ut në Polici ka reaguar deputeti demokrat Enkelejed Alibeaj i cili...

Vettingu në polici, bie alibia e Fatmir Xhafajt – Rrëzohen propozimet...

Në debatin në Komisionin e Ligjeve dhe të Sigurisë për Vetting-un në Polici, Deputetët e Partisë Demokratike propozuan disa ndryshime që, në bindjen e...

Fatmir Xhafajt “i shtohet oreksi”: Vetting edhe për politikanët, unë...

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka paralajmëruar të gjithë politikanët, se shumë shpejt do t’i nënshtrohen procesit të Vetting-ut. Xhafaj deklaroi se të parët...

Vetting-u në polici “me bazë të gjerë”, Xhafaj: Ja kush do...

Në komisionin e Sigurisë për projektligji për Vetting-un në polici, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj theksoi se synim është evidentimi i personave të inkriminuar...

TARIFAT/ Dosjet e Vetting-ut “dalin në shitje”, ja sa duhet të...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka caktuar tarifa për marrjen e dosjeve të Vetting-ut nga subjektet që do t'i nënshtrohen, si prokurorë, gjykatës, punonjës...

Adriatik Llalla i shpëton Vetting-ut, KPK ndërpret rivlerësimin e tij

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka bërë të ditur sot se ka ndërprerë Vetting-un për Adriatik Llallën, pak ditë pasi ai refuzoi të...

Qeveria kalon projektligjin, 13 mijë efektivë policie e gardistë do ti...

Qeveria miraton projektligjin “Për vlerësimin kalimtar të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat”, i njohur si...

SHIFRA/ Zbulimi i Vetting-ut në burgje, ja sa policë janë të...

Ashtu siç është paralajmëruar nga Ministria e Drejtësisë për verifikimin e pastërtisë së figurës së policëve të burgjeve (Vetting-un) në Institucionet e Ekzekutimit të...