Tag: Vetting

FOTO/ Paralajmëron ministrja e Drejtësisë: Vetting edhe për punonjësit e burgjeve

Në ambientet e Ministrisë së Drejtësisë u mbajt analiza vjetore e punës së Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve. Në takim të pranishëm ishin, Ministrja...

EMRAT/ Vetting-u, shorti përzgjedh 15 dosjet për tre njerëzi e akuzës...

Komisioni i pavarur i kualifikimit hedh shortin për Prokurorët e Prokurorisë së Përgjithshme, të cilët për efekt të Vetting-ut, do ti nënshtrohen verifikimit.. Sipas shortit...

Vetting-u në Polici propagandë, Fatmir Xhafaj po bën rokadën e mafias

Në polici nuk ka Vetting por po ndodh rokada e mafias. Kështu ka reaguar PD pas denoncimit të oficerit të Policisë së Shtetit, Julian...

EMRAT/ Hidhet shorti në Prokurorinë e Përgjithshme, ja 8 prokurorët e...

Në Prokurorinë e Përgjithshme u hodh sot shorti për rivlerësimin kalimtar të prokurorëve mbështetur në ligjin Nr. 84/2016 “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe...

LISTA/ Vetting-u, ja 57 gjyqtarët dhe prokurorët e parë që po...

Institucioni i ri Vetting-ut, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka nisur rivlerësimin e asaj që do të jetë kupola e sistemit të drejtësisë, me...

RELACIONI/ Vetting-u në Polici, Ministria e Brendshme zhvlerëson shprehjen “bravo çuna”

Ministria e Brendshme ka përgatitur një projektligj për Vetting-un në Polici, që ndonëse është shpërndarë për mendim te grupet e interesit, po mbahet tepër...

Zhurma për Vetting-un në drejtësi, por ja çfarë i pret 60...

Rreth 60 efektivë të Policisë së Shtetit me grada të niveleve zbatuese, të mesme dhe të larta, iu janë refuzuar certifikatat e sigurisë nga...

EMRI/ Prokurori që falsifikoi dosjen, viktima e parë e Vetting-ut

Në hapat e para të Vetting-ut, kontrollet e gjykatësve dhe prokurorëve po kryhen në heshtje. Deri tani nuk janë zbuluar “bëmat” e mëdha të...

DETAJE/ Vitit 2018, pas drejtësisë, Vetting edhe punonjësve të administratës, ja...

Reforma në administratën publike do të mbetet prioriteti dhe angazhimi kryesor i qeverisë ‘Rama 2’ edhe gjatë vitit 2018. Plani e qeverisë, me 8...

FOTO LAJM/ Ky ishte Vetting-u!

“Ky ishte Vetting-u!”. Kështu shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në “Facebook” pas zhvillimeve të sotme, ndërsa publikon edhe këtë fotomontazh.